Mağduruz

Giriş Tarihi: 24.9.2013

Beşiktaş Başkanı Orman, dün basının karşısına çıktı. Yaşanan olaylarda "mağdur taraf" olduklarını belirtip bunu 4 kez tekrarladı. O açıklamalar:

Beşiktaş bir spor kulübüdür, kulübümüz adına yapacağımız açıklamalar sporla alakalıdır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Beşiktaş Başkanlık makamı da ne polis ne de savcılık makamıdır. Sportif olaylar dışında başka olay ve organizasyonlar var ise yetkili makamların ortaya çıkaracağından şüphemiz yoktur. 90+2'ye gelene kadar, Türk futbol tarihinin en yüksek seyirci kapasitesinin olduğu maçta, sahaya peçete bile atılmayan ortam vardı.

BU KİŞİLERİ BEŞİKTAŞLI KABUL ETMİYORUZ

Olayların başladığı andan itibaren statta bulunan 75 bini aşkın seyircimizin hiçbiri olaylara katılmamış ve ıslıklarıyla sahada yaşanan olayları ayıplamışlardır. Bu olayların içine giren kişileri Beşiktaşlı olarak nitelendirmiyorum. Beşiktaşlılık kulübüne zarar vermek değildir. Hiçbir gruba tavizkar değiliz. Herkese eşit mesafede ve bilet ilişkisine girmeyen bir yönetim anlayışımız var.

SAHAYA ATLANDI AMA POLİS ARACI YAKILMAD

Beşiktaş Kulübü mağdur olan taraftır. Avusturya'dan bile gelen Beşiktaşlılar vardı. Sahaya atlama dışında kamu malına zarar verilmemiş, polis aracı yakılmamış. (F.Bahçe-G.Saray maçına atıfta bulundu) Son G.Birliği maçında taraftarımız fotoğraf çekmeye alışmış yine saha içinde fotoğraf çekilmiştir. Olan olaylar hepimizi derinden üzmüştür. Beşiktaşlı kötü günde iyi günde destek için vardır.

FORMSUZ AYDINUS MAÇI ÇIĞRINDAN ÇIKARDI

Bu kadar formsuzken bu kadar önemli bir derbiye atandığına anlam veremediğim hakemin, maçı çığrından çıkarıp, taraftarları galeyana getirecek hareketlerde bulunmasına rağmen sahaya atlamak kimsenin haddine değildir. Olimpiyat Stadı göstermiştir ki böyle bir organizasyona ev sahipliğine hazır değildir. Orada fiziki tedbir alabilmek için 150 bin TL'nin üzerinde masraf yaptık. Tüm iyileştirmeleri yapacak durumumuz yok. Biz orayı sadece 10 maç için kiraladık.

CEZA ALACAĞIMIZI SANMIYORUM

Beşiktaş bu konunun mağdurudur. Gerekli cezayı görmüşüzdür. Daha fazla bir ceza göreceğimize inanmıyorum. Beşiktaş geçen seneden beri hakem hatalarıyla mağdur pozisyondadır. Beşiktaşlılar'ın içi rahat olsun. Ben ve arkadaşlarımın olduğu yerde Beşiktaş'ın menfaatleri için buradayız kimse bizi yolumuzdan çeviremez.

BU SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Lider olarak yolumuza devam ediyoruz. Şampiyon olacağız. Camia kenetlenecek. Daha büyük sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Bir senede stadı bitireceğiz. Beşiktaş'ı yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Kimse elinden geleni ardına koymasın. Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bu olay kayadan sadece toz almıştır.

TARAFTARDAN KAÇAN GÜVENLİK Mİ OLUR!

Beşiktaş Kulübü bugün (dün) itibariyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Kulübümüz bu kişiler hakkında maddi tazminat davası da açacaktır. Ayrıca güvenlik şirketimizle sözleşmemizi fesh edeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde güvenlikçiler taraftardan kaçmaz böyle bir komedi ile karşı karşıya kaldık. Bilet dağıttığımız tamamen palavra. Değil 5 bin, 1 tane bile bilet verilmemiştir. Bizim zihniyetimizde böyle bir şey yoktur. Yönetim olarak misafirlerimize bile parasıyla bilet temin ettik.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağduruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN