Bu kalp seni unutur mu!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sabah "Bir sorun var, çözeceğiz" dedi. Akşam toplanan yönetim kurulu, Fatih Terim'le yolları ayırdı

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Aysal : Bizi re ddeti
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim hakkında alınan tarihi kararın sinyalini sabah saatlerinde basın mensupları ile yaptığı sohbette verdi. Gergin olduğu gözlenen Aysal, "Ortada saklanacak bir durum da yok. Basın geçtiğimiz dönemde konuyu fazlasıyla işledi, üzerinde birçok kurgu denendi. Hocamızın Milli Takım'ı çalıştırmaya başlamasıyla konu alevlendi. Bir gün bu işlerin nasıl geliştiği ve nereye gelindiği konusunda size bilgi verilecek ama o gün, bugün değil. Şimdi size sadece, bu işin bir iç sorunumuz olduğunu, konunun ciddi şekilde farkında olduğumuzu, bir an evvel çözmek için çalıştığımızı ve Fatih Hoca ile beraber oturulup bir sohbetle neticeleneceğini söyleyebilirim. Fatih Hoca, Antalyaspor maçı sonrası iki yıllık kontrat önerimizi geri çevirdi. Biraz sabretmenizi rica edeceğim. En kötü şey kararsızlıktır. Bu da önümüzdeki 24 saate, bilemediniz 48 saat içinde neticelenecek bir durumdur."

OYBİRLİĞİ İLE GİTİ
Galatasaray yönetimi, 17.00 sıralarında bir numaralı gündem maddesi Fatih Terim'i masaya yatırmak için toplandı. Ünal Aysal'ın sabah saatlerinde verdiği mesajlar sonrası iki yıllık yeni sözleşmeyi geri çeviren, Aysal'ın telefonlarına çıkmayan hatta mesajlarına yanıt vermeyen Terim'in ipinin çekileceği ayyuka çıkmıştı. Aysal'a yakın isimlerden oluşan yönetim kurulunun çoğunluğu, Adnan Nas ve Ebru Köksal'ın hareretli çıkışları sonrası, "Başkana karşı bu tavır kabul edilemez" fikrini benimsedi. Sadece üç yönetici, "Sezonu Terim'le tamamlayalım" önerisini getirdi. Tüm yöneticiler konuştuktan sonra tarihi oylamaya geçildi ve oybirliğiyle Terim gönderildi. Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, "G.Saray ve Milli Takım'ın daha fazla zarar görmemesi için bu karar alındı" derken, KAP'a "Şirketimiz Yönetim Kurulu, teknik direktörlük görevini yürüten Sn. Terim'in sözleşmesinin feshedilmesine oybirliği ile karar vermiştir" açıklaması yapıldı.

TARİHİ BİR KARAR ALDILAR
Galatasaray yönetimi, dün akşam yaptığı toplantıda yankıları uzun süre sürecek bir karar aldı ve Türkiye'nin en çok kupa kaldıran teknik direktörü Fatih Terim'in Galatasaray'ın başındaki üçüncü dönemini sona erdirdi.

TERİM KIZINDAN ÖĞRENDİ
Fatih Terim, hakkında alınan karar sırasında takımın başında idmandaydı. Tecrübeli teknik adam, antrenman sonrası telefonla aradığı kızı Buse Terim'den söz konusu kararı öğrendi, açıklama yapmadan evinin yolunu tuttu.

TARAFTARDAN AHDE VEFA
Galatasaray taraftarı, önce Florya'da yönetimi istifaya davet etti, sonraki gece yarısı Terim'in Tarabya'da bulunan evi önünde toplandı. Büyük destek karşısında bir hayli duygulanan Terim, gözyaşlarını tutamadı, helallik istedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kalp seni unutur mu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN