Ocak'ta hocayı alabilirsiniz

TFF Başkanı Demirören, G.Saray Başkanı Aysal'ı kendi sözleriyle vurdu

Giriş Tarihi: 26.9.2013
Fatih Hoca benim elemanım değil, kader birliği yaptığım arkadaşım
Ben kimi ararsam telefonumu açar, açmazsa hatayı kendimde ararım
Hocamız ne para aldı ne imza attı, sözleşmemiz Mayıs'a kadar sözlü
Biz etik davrandık, G.Saray'ın hoca ile problemi varsa suçu bize atmasın

Galatasaray'ın önceki akşam şok bir kararla Fatih Terim'le yollarını ayırmasının ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören dün basının karşısına çıktı. Terim'in ayrılığında TFF'nin rolü olmadığını söyledi. İşte Demirören'in, G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ı bombardımana tuttuğu o açıklamalar: "Hocamız Abdullah Avcı istifa ettiğinde Başkan Ünal Aysal'ı aradık. Müsaade ederlerse Fatih Terim ile görüşüp 3+1 sözleşme yapmak istediğimiz söyledik. 'Milli görevdir' dedi, iyi karşıladı ve hatta "Ocak'ta hocayı alabilirsiniz biz de başka hoca buluruz' dedi. Hocayla 3+1 değil, Mayıs'a kadar anlaştık. Hatıra imzası yaptık. Hocamız ne para aldı, ne para konuşuldu ne de imza attı. Sadece yardımcı olmak için geldi, iyi ki de geldi."

ELEMAN DEĞİL KADER ORTAĞI
G.Saray'ın hoca ile bir problemi varsa suçu bize atmasın. Biz Terim'in avukatı değiliz. Bu açıklamayı Galatasaray camiasının açıklamaları üzerine yapma gereği hissettik. "Fatih Hoca'nın ayrılmasının sebebi federasyona imza" denirse böyle bir şey yoktur. Hocamızla konuştum "Mayıs ayına kadar imzalayamam" diyor. Kendisi şu anda serbest. Önümüzdeki haftadan itibaren konuşacağız. İyi ki getirmişiz yüzde 1'lik şansımızı yüzde 50'lere çıkardı. Terim gibi hocalar zor yetişir. Bu konunun burada kapanması gerekiyor. Suçlu ne Federasyon'dur ne de Terim'dir. Federasyon etik davranmıştır. Sebebi başka yerde arasınlar. Ben kimi ararsam telefonumu açar. Açmaz ise sorunu kendimde ararım. Fatih Terim benim elemanım değil kader ortağımdır.

İŞTE O SÖZLEŞME
TFF Başkanı Demirören, Fatih Terim ile yapılan ve büyük merak uyandıran sözleşmeyi dün basınla paylaştı. Terim ve Demirören'in imzalarının yer aldığı 22 Ağustos 2013 tarihli belgede "Türkiye Futbol Federasyonu adına Yönetim kurulu Başkanı Sayın Yıldırım DEMİRÖREN ve Sayın Fatih TERİM arasında imzalanacak sözleşmenin Türk futboluna hayırlar getirmesini diliyoruz" yazıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ocak'ta hocayı alabilirsiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN