Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Demirören bana başka, kameralara başka..."

Giriş Tarihi: 27.9.2013 15:03
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) şike davası ve kupa ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmediğinden yakındı. Hacıosmanoğlu, "TFF Başkanı, bana başka, kameralara başka ifadeler kullanıyor. Hırsızlar ortadadır, Ama futbolun babası UEFA, dedesi FİFA'dır. Bunlar olan biteni takip ediyor. Ben TFF Başkanı'na seçilmemin ardından 'UEFA'dan ağır yazı gelecek gerekeni yapın' dedim. Yapmadı. Onlar yandı. Yine TFF'ye gidip aynı şeyleri tekrar dile getireceğim. dedi.

Hacıosmanoğlu, Trabzon Tanıtım Günleri'nin açılış törenine katıldı. Feshane'de yapılan törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da iştirak etti. Törende şike ve kupa tartışmalarını yorumlayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Hacıosmanoğlu, "Taraftarlar bize 'kupamız nerede, ne olacak' diye soruyor. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Bizim içimizde de ne yaptığımızı anlamayanlar var. Şu bilinmeli ki; Trabzonspor Başkanı olmamız emek hırsızlarına karşı verdiğimiz mücadelenin ürünü. Onun için başkan olduk. Art niyetliler Başbakan'a verdiğimiz desteklerden dolayı bizi ayrı yönlere çekmeye çalışıyor ama bu bizim namus davamız, namus borcumuzdur. Trabzon insanı namus denilince hayatın durduğunu bilir. Bizim için kupa da böyle bir şey. Biz, namus davamızın gereğini yaparız, yapamazsak da bu camiadan özür dileyip evimize gitmeyi biliriz. diye konuştu.

TFF kararlarından şikayetçi olan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Ben bu vatanın evladıyım ama bu ülkenin yaptırım ile karşı karşıya kalmasını dilemem. Ama bu adaletsiz yapının temsilcileri hala bu ülkede itibar görüyorlarsa, gerekenler yapılmıyorsa o dönem ülkenin müeyyideye muhatap olması benim umurumda olmayacaktır. Temiz futbol için, gençlere örnek olmak için, ahlaklı ve adaletli bir toplum için futbolu kirletenleri dışarı her namuslu insanın borcudur, bizim de borcumuzdur. O nedenle bu yolda adalet adına bizi susturacak, durduracak hiçbir gücün olmadığını belirtmeliyim. Bu ülkenin 10 senede nereden nereye geldiğini herkes biliyor. Bu ülkenin evladı olarak ülkenin Başbakanı'na saygı duyuyorum. Yapılanlar ortada. Ama bizim içimizden bunu ayrıştırarak üzerimize gelenler ahlaksızlık yapıyor. Bizden evvel Trabzonspor Başkanı olan kim ise, 6222 sayılı yasayı TBMM'ye gönderen önergeyi parafladığında esas Trabzonspor'a ihanet etmiştir. Aleyhimize söz sarf edenler o dönem neredeydi. Umuyorum, biz kupayı aldığımızda bize inananlarla sevineceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Demirören bana başka, kameralara başka..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN