Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Demirören de şikeyi kabul etti'

Giriş Tarihi: 28.9.2013

Fenerbahçe'yi buraya getirtip 'Ben şike yaptım' dedirtecek değiliz. Şike yapıldığı bir gerçektir TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Türkiye'de şike olduğunu kabul ediyor ama 'Biz kurullara sevk ettik' diyor. Kurulların ne kadar ahlaki olduğu biliniyor. Gereken yapılmazsa FIFA devreye girecek

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Yıldırım Demirören ile bir araya geldiği görüşmenin ardından ses getirecek açıklamalar yaptı. Kupalarının verilmesini isteyen ve TFF Başkanı'nın da şikeyi kabul ettiğini söyleyen Hacıosmanoğlu şöyle konuştu:
* Ben seçildikten bir hafta sonra Başkan Demirören'i, UEFA'dan böyle bir yaptırım geleceği konusunda uyarmıştım. Gerekenin yapılmaması halinde belki FIFA'nın da devreye gireceğini ve Türk futbolunun tüm unsurlarının ceza alacağını belirttim. Kendisi de Türkiye'de şike olduğunu kabul ediyor ama 'Biz kurullara sevk ettik' diyor. Kurulların da ne kadar ahlaki olduğu Türkiye'de biliniyor!

BAŞARAMAZSAK AYRILIRIZ
Onun yanında Tahkim Kurulu Başkanı'nı aradım, Pazartesi günü de onunla görüşeceğim. Fenerbahçe başkanı ve yöneticilerine zorla 'Biz şike yaptık' dedirtecek halimiz yok. İşlenen suç ortada, deliller ortada ve UEFA'dan da cezayı aldılar.
* Türk futbolunda ahlak ve düzen istiyoruz. Trabzonspor'un bu haksızlığı namus meselesi yaptığını söyledim, herkesin namusu önemlidir ama bizim yöre halkımız için daha da önemlidir. Bu mücadeleyi vereceğimizi bildikleri için bizi buraya oturttu bu insanlar, başarılı olamazsak ayrılmasını da biliriz.

UŞAKLAR FUTBOLU YÖNETEMEZ
Birilerine uşaklık yapan insanların Türk futbolunu yönetmesine izin vermeyiz. Bu kirliliğin üzerine kimse daha fazla oturamaz. İzin vermeyiz. Türk futbolunu yönetenler, UEFA'nın seviyesinde gerekenleri yapmazsa, onları o seviyeye götürmesini biliriz.

TFF: BÖYLE BİR KONUŞMA YOK
Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarına TFF'den jet yanıt geldi. Resmi siteden yayınlanan açıklamada, "Sayın Hacıosmanoğlu ziyaretinde, Başkanımız Yıldırım Demirören'e sıkıntılarını anlatmış ve görüşlerini dile getirmiştir. Başkanımız da kararları TFF'nin bağımsız kurullarının aldığını, bu işin çözümü noktasında tek müracaat yerinin de Tahkim Kurulu olduğunu ifade etmiştir. Söz konusu görüşmede, bu konuya ilişkin başkaca bir konuşma gerçekleşmemiştir" ifadeleri kullanıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Demirören de şikeyi kabul etti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN