'den Mancini yorumu

G.Saray'ın efsane futbolcusu ve AK Parti Milletvekili 'den, ile anlaşmak için Türkiye'ye gelen hakkında çarpıcı tespitler...

Giriş Tarihi: 30.9.2013 17:12
Türkiye Ligi tarihinde 249 golle en çok gol atan futbolcu olan , Maraton.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu.

Maraton.com.tr Genel Müdürü Burak Özkaya'nın sorularını yanıtlayan Hakan Şükür, "Fatih Terim'in bu zamanda gönderiliş biçiminin yanlış olduğunu düşünüyorsak, bizim de gönderilişimizin irdelenmesi lazım. Bununla ilgili kitap yazabilecek bir bilgiye sahibim…" ifadelerini kullandı.

İşte Hakan Şükür'ün açıklamaları:

Fatih Terim'in 'dan bu şekilde gönderilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
"Doğru bir yaklaşım değil. Sebepler ortaya çıkarıldı ve yaratıldı. Arkasından da Galatasaray tarihinde önemli bir kişinin gönderme biçimi hoş olmadı. Yakışmadı."

Fatih Terim'in takımdan ayrılması futbolcuları etkilemiş midir?
"Bizim dönemimize nazaran çok profesyonel bir dünya var. Böyle bir şey olduğu için, insani olarak etkilenen isimler vardır; fakat oranın içinde oldukları için bunu çok rahat ifade edemezler. Bence oyuncular profesyonelliklerini devam ettirirler."

Galatasaray'da efsane olmuş isimler siz, Bülent Korkmaz ve Fatih Terim'in bu şekilde takımdan ayrılması doğru mu?
"Bu saydığınız 3 isim de Galatasaray'ın en önemli isimleri. Bülent Korkmaz, Fatih Terim, Hakan Şükür. Bu kişiler "Efsane" kelimesini hak eden oyuncular olmuştu. Geçmişe bakarsak, Galatasaray'da efsane olmuş çok önemli isimler vardır. Biz miladımız doldurduk, sıkıntılar çektik. Onun yorumunu kamuoyu yapacaktır. Fatih Terim'in bu zamanda gönderiliş biçiminin yanlış olduğunu düşünüyorsak, bizim de gönderilişimizin irdelenmesi lazım. Bununla ilgili kitap yazabilecek bir bilgiye sahibim…"

Peki, böyle bir kitap yazmayı düşünüyor musunuz?
"Kendimle ilgili bir kitap olduğu için hayatımın çok büyük bir bölümünü Galatasaray'da geçirdim. Yurt dışı var, gittim geldim. Onun dışında mutlaka okuyanlar kendilerine bir şey çıkaracaklardır."

ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür'den Mancini yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN