Takım olmaktan vazgeçtiler

Yazarlarımıza Beşiktaş'ın son iki maçta yaşadığı düşüşü sorduk. Hakim görüş, takım oyununun yerini bireyselliğe bırakması. Reçete ise gayet basit: "Kartal özüne dönmeli..."

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Lige yapılan dört dörtlük başlangıç ve onun ardından yaşanan serbest düşüş... 6 haftalık süreç içinde Beşiktaş birbirinden çok zıt iki görüntü sergiledi.... Siyahbeyazlı takımda yaşanan bu sert değişimi yazarlarımıza sorduk. Ortak görüş Beşiktaş'ın takım oyunundan uzaklaşması ve bireysel performanstaki düşüştü. Reçete ise bir anlamda uyarı niteliği taşıyordu: "Beşiktaş ilk dört maçtaki görüntüsüne dönmeli. Aksi halde işi zor..."

ÖMER ÜRÜNDÜL

Asıl sürpriz...
Esas sürpriz Beşiktaş'ın lige beklenenin çok üstünde başlanmasıydı. Derbi ani bir moral bozukluğuna yol açtı. Antalya maçında da kötüydüler. Medya Beşiktaş'ın kötü oyununu Fernandes'e bağladı. Ama futbol bir takım oyunu. Gökhan ve Olcay'daki düşüş, Oğuzhan'ın sakatlanması ve takım halindeki düşük performans Antalya yenilgisini hazırladı. Tüm futbolcular yardımlaşmalı, ilk 4 maçtaki görüntüye yaklaşamazsa Beşiktaş'ın işi kolay olmaz.

METİN TEKİN

Beklemek lazım
Türkiye'de performansı kısa vadede değerlendiriyoruz ki, futbolda iyi ve kötü bu kadar değişken olamaz. Bir takımın performansını değerlendirirken devre arasını beklemeliyiz. Fotoğraf daha gerçekçi olur. 4'te 4 sürpriz değilse, üst üste 2 mağlubiyet de sürpriz olarak değerlendirilemez. Beşiktaş için 4 maçlık ceza, Biliç'in olmayışı bunların hepsi olumsuz şeylerdir... Ancak her yeni maç, her şeyi değiştirebilir. Bunu Eskişehir karşısında görebiliriz.

İSKENDER GÜNEN

Bireysellik yaktı
4 haftada alınan 12 puanla takım birlikteliği çok üst düzeydeydi. Saha içi yardımlaşması, coşkuları ve mücadele güçleri başarılı getiren en büyük etkendi. Fakat, olaylı derbi maçının ikinci yarısıyla başlayan düşüş, takım birlikteliğini bir kenara iterek bireysel becerilere döndüler. Böylece bugün gelinen nokta bir hayal kırıklığı oldu. Beşiktaş, eğer kendilerini var eden gerçeklerine dönmezlerse ligde bundan sonraki maçlarda işleri bir hayli zor..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takım olmaktan vazgeçtiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN