Ombudsman Şen

Sarı-lacivertli camianın önde gelen isimlerinin, "2015'teki olağan seçime kadar kulübün başında ol" formülü ile eski başkan Ali Şen'e adaylık çağrısında bulundukları ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Fenerbahçe camiasında, başkan Aziz Yıldırım'ın hukuki belirsizliği ve kulübün sıkıntılı süreci zararsız atlatması için birçok formül ortaya atılıyor... Sarılacivertli kulübün akil adamları son olarak 2015'teki olağan genel kurula kadar camiayı taşıyacak bir 'ağabey formülü' üzerinde çalışmalara başladı. Yapılan toplantılarda "Kulüpteki süreç sıkıntılı. Başkan Aziz Yıldırım'ın hukuki belirsizliği sürüyor. Ayrıca kulübün UEFA'dan gelen ceza sonrası Türkiye'deki durumu da belirsiz. Tüm bu süreçte 2 yıllık bir ombudsman formülü camiaya huzur getirir. Bunun için aday belirlenmeli" fikri oluştu. Böyle bir formüle uyacak isim konusunda ise Ali Şen ön plana çıktı.

KİMSENİN İTİRAZ ETMEYECEĞİ İSİM

Gerek taraftarın sevgisi, gerekse genel kurulda gördüğü saygı nedeniyle Şen, akil adamların aday ismi oldu. Bu konuda camianın önde gelen bazı isimleri, efsane başkan ile görüşmeye gitti. Düşüncelerini Ali Şen ile paylaştılar. Şen, ombudsman fikrinin son derece olumlu olduğunu belirtirken, kendisinin bu proje için doğru isim olup olmadığı konusunda çekimser kaldı.

İLK YANITI 'HAYIR' OLDU
Ali Şen'in yapılan görüşmede ilk etapta olumsuz yanıt verdiği bildirildi. Ancak akil adamların, önümüzdeki günlerde yenilenmiş bir formül ve daha büyük destek önerisiyle yeniden Ali Şen'in kapısınının çalınacağı ve adaylık için fikrine danışacağı kaydedildi.

YILDIRIM HABERDAR

Durumdan Aziz Yıldırım'ın da bilgisinin olduğu, sürecin iki hafta içerisinde tamamlanmasının beklendiği gelen haberler arasında.

EFSANE BAŞKAN!
Ali Şen, F.Bahçe Başkanlığı koltuğuna ilk kez 1980-81 sezonu bitimine üç hafta kala oturdu. 1981-82 sezonuna iddialı transferlerle girildi ama sezon üçüncü tamamlandı. 1982-83 sezonunda ise lig şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye Kupası, TSYD Kupası, Donanma Kupası ile Çalenç Kupası müzeye götürüldü ve beş kupa kazanılan 1967-68 sezonuna ait rekor egale edildi. Şen, 1983-84 sezonunda takım liderken 10 Aralık 1983'te istifa etti. Şen'in ikinci dönemi ise 1994-95 sezonunun ortasında başladı. Fenerbahçe, 1988-99'dan sonra 1995-96 sezonunu şampiyon tamamladı, Şampiyonlar Ligi'ne katıldı, 7 puan ile o güne kadar en fazla puan alan Türk takımı oldu. Şen, 15 Şubat 1998'de futbol takımı liderken bayrağı Aziz Yıldırım'a devretti.

DİVAN KURULU GÜNÜ
Fenerbahçe seçim havasına bugün itibariyle giriyor. Sarı-lacivertli yönetim saat 10.30'da Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda boy gösterecek. Başkan Aziz Yıldırım'ın toplantıda konuşması bekleniyor. Divan Kurulu'nda 2 Kasım'da yapılacak seçimli Olağanüstü Genel Kurul gündemi de üyelere açıklanacak. Mehmet Ali Aydınlar'ın, Aziz Yıldırım'ın daha önce toplantıya yapması yönünde yaptığı çağrıya uyup uymayacağı merak konusu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ombudsman Şen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN