Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 7.10.2013 17:00 Güncelleme Tarihi: 8.10.2013 09:58
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, Trabzonspor - Fenerbahçe ve Akhisar - Galatasaray maçını Sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

"Hacıosmanoğlu ucuz kurtuldu" diyen Hıncal Uluç " Hacıosmanoğlu ucuz kurtuldu ama o 'ucuz kurtuldu' diye Saracoğlu ve diğer kulüplerin stat otoparkları kaderine mi teslim edilecek?

Maçın sonundaki olaylar bence büyütülecek cinsten değil. Hemen hemen her maçın sonunda hele de böyle çekişmeli, mücadele içinde geçen bir maçın sonunda futbolcular birbirlerine diklenirler, horozlanırlar. Onur ile Selçuk arasında tam bir horozlanma sahnesi izledik." dedi.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

#Sayfa#

Golsüz sona eren Fenerbahçe-Trabzonspor maçının sonunda saha içinde ve dışında olaylar meydana geldi. İsterseniz sondan başlayalım... Selçuk'la başlayan saha içi ve Hacıosmanoğlu'na otopark çıkışı gösterilen büyük tepki ile sona eren olaylarla ilgili neler söyleyeceksiniz? Bir güvenlik zafiyeti var mıydı?
Fenerbahçe Stadı'nın otoparkı ilginç bir yer… Bu otoparkta, Allah göstermesin cinayet işlenebilir, her şey olabilir. Önlem alınması için illa bir facianın olması mı gerekiyor? İlla birisi ölmeli mi, kan mı dökülmeli?
Trabzon Başkanı Hacıosmanoğlu'nun sözünü sakınmadan, ileri geri konuştuğu biliniyor. Aziz Yıldırım hakkında söyledikleri de biliniyor. Onu o ıssız otoparkta birilerinin bekleyeceğini tahmin etmek için kahin olmak gerekmez. Hacıosmanoğlu ucuz kurtuldu ama o 'ucuz kurtuldu' diye Saracoğlu ve diğer kulüplerin stat otoparkları kaderine mi teslim edilecek?
Maçın sonundaki olaylar bence büyütülecek cinsten değil. Hemen hemen her maçın sonunda hele de böyle çekişmeli, mücadele içinde geçen bir maçın sonunda futbolcular birbirlerine diklenirler, horozlanırlar. Onur ile Selçuk arasında tam bir horozlanma sahnesi izledik. Orada yangına körükle gidenler vardı. Mesela Fenerbahçe kaptanı ve kalecisi Volkan... Araya girenler vardı ve fazla büyümeden bitti tartışma...

Fenerbahçe kaptanının biraz daha sakin, birleştirici, barıştırıcı olması gerekmez mi? Volkan son yıllarda saha içinde patlamaya hazır bomba gibi görünüyor.
Birleştirici olması gerekir de yaptığın yapına kar kaldığı sürece, aynı şekilde davranmaya devam edersin. Şimdi yine göreceğiz, Volkan ceza kuruluna bile verilmeyecek. Fenerbahçe Kulübü zaten cezalandırmayı düşünmüyor. Volkan bunları yaptıkça herhangi bir Fenerbahçe yöneticisinin, 'Bu yapılanlar Fenerbahçe'ye, Fenerbahçe kaptanına yakışmaz' dediğini duydun mu?
Onun için Volkan bu tür davranışlarla taraftarın gözünde yüceldiğini düşünüyor. 'Bizim nasıl da efe bir kaptanımız var' denmesini istiyor. Onun için de böyle davranmaya devam edecek.
Kendini kontrol etmekte zorlanıyor gibi...
Her insanın yanlışı olabilir, bu psikolojik bir şey ama bunun düzeltilmesi lazım. Düzeltme nasıl olur; ya tedavi ile ya ceza ile... Tedavi etmek için teşhis koyman lazım ama Fenerbahçe Kulübü alkış tutuyor. O zaman kim hesap soracak!
Aslını ararsan son çıkarılan Futbolda Şiddet Yasası'na aykırı... Volkan'ın yaptığı hareket tribünlerin sahaya inmesine yol açabilir. Aslında Kadıköy Savcısı'nın dikkatini çekecek kadar önemli bir olay... Ama savcılar da aldırmıyor. Federasyon hiç aldırmıyor. O zaman Volkan'ın günahı ne!.. Bu kabadayılığı her zaman yapacaktır! Ta ki bir gün kan dökülünceye kadar... Türkiye'de herhangi bir konuda önlem alınması, kan dökülmesiyle mümkün... Biz sanki onu bekliyoruz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN