Fenerbahçe’ye bir başkan adayı daha

Giriş Tarihi: 10.10.2013 16:03 Güncelleme Tarihi: 10.10.2013 16:05
Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Hulusi Belgü, 2 Kasım 2013'te yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'da Fenerbahçe başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Yazılı açıklama ile başkanlığa adaylığını kamuoyuna duyuran Belgü, mevcut yönetimin aldığı seçim kararını doğru bildiğini ifade ederek, "Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 2 Kasım 2013 tarihinde bir genel kurul yapılmasına karar vermiştir. Bu kararını destekliyor ve doğru buluyoruz. Mevcut başkan ve yönetim kurulu üyeleri, mutlaka güven tazelemek zorundadır ve bunun en doğal yolu, adil ve şaibelerden uzak bir seçimdir. Benim ve aylardır birlikte hareket ettiğim, bizzat görüşüp fikir alışverişlerinde bulunduğum binlerce Fenerbahçe taraftarına göre, camiamızın, artık tartışılır yanı kalmamış ihtiyaçlarına çözüm üretebilecek bir başkan adayının, Aziz Yıldırım'a karşı yarışması ve bu seçim kararının göstermelik bir oldu bitti şeklinde değil, adil ve demokratik bir platformda gerçekleşmesi, kulübümüzün geleceği adına hayati önem taşır. Aziz Yıldırım, bu zorlu görevi tam15 yıldır başarıları ve başarısızlıklarıyla birlikte yürütüyor. Hepimizin kabul ettiği ve bir noktada saygı gösterdiği üzere, kendisinin çok yorgun düştüğü bugünlerde, böylesine bir seçim, büyük Fenerbahçe camiasının teveccühünü, şeffaf bir şekilde yansıtacaktır. diye konuştu.

Belgü, yazılı açıklamasında şunları dile getirdi:

"Camia'mızın bir kısmı, Aziz Yıldırım'ın son dönemde yaşadıklarına hürmeten, bu kongrede kendisinin iltimas hakkı olduğunu düşünebilir. Lakin kulübümüzün itibarına bir adım uzaktan bakabilenler, özellikle finansal durumumuzu bilenler, Fenerbahçe'nin böyle bir jeste uygun bir konumda olmadığını hemen görebilir. Tam anlamıyla profesyonel bir yönetim ihtiyacımız o kadar acildir ki, bir tek gün bile beklemek, bizi dönüşü olmayan bir yola sevk edebilir. Fenerbahçe camiası, "liderlik liginde uzak ara şampiyondur. Kulübümüzü bu kaotik ortamdan çıkarıp, o'na maddi bağımsızlığını ve manevi erdemlerini geri verecek, dürüstlüğüne, imkanlarına ve yönetim becerilerine saygı duyduğumuz çok sayıda başkan adayımız var. İdeal bir dünyada, Aziz Yıldırım'ın, bu potansiyele sahip liderlerin her birini tek tek arayıp, bir güç birliği çağrısı yapmasını beklerdik. Bu insanların bilgi, beceri ve imkanlarını Fenerbahçe için seferber edip yeni bir Kurtuluş savaşını başlatmasını beklerdik. Duygularının esiri olmamasını, öfkeli konuşmalar yapmak, gazetecileri azarlamak yerine, bir zamanlar bizi inandırdığı gibi, vizyon sahibi ve nereye gittiğini bilen, gerçek bir lider olmasını beklerdik. İşte o zaman, hiç birimiz bir an bile tereddüt etmez, her şeyimizle yanında olurduk. 2 Kasım, camiamız için bir seçim günü değil, bir şölen günü olurdu. Malesef bunu yapamadı.
2 Kasım'daki seçimlerde aday olacağını kaydeden Belgü, "2 Kasım'daki seçimlerde "Biz aday olmalıyız. İsmimizin ne olduğu önemli değil. O koltuğa hangimizin oturacağı önemli değil. Seçim günü kaç oy alacağımız bile önemli değil. Birlik, beraberlik, doğruluk ve dürüstlük üzere olmalıyız. Fenerbahçe'nin neyi simgelediği unutuldu. "Biz hatırlatmalıyız. Burası sadece bir spor kulübü değildir. Bu muhteşem ülkenin en güzel değerlerinin doğduğu ve korunduğu yerdir. işte bu. Seçimlerden, koltuklardan, şampiyonluklardan bile önemlidir. Fenerbahçe tarihinin en temiz seçim kampanyasını kısacık bir sürede hayata geçirmeli, "hep ben demekten vazgeçmeli, koltuk sevdalısı olmadan, sadece "Fenerbahçe için, o gün orada olmalıyız. 2 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlerde Fenerbahçe başkanlığına adayız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe’ye bir başkan adayı daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN