Kazanmak yetmez fark da yapmalıyız

Giriş Tarihi: 11.10.2013

SABAH'ın iki usta yazarı Rıdvan Dilmen ve Metin Tekin'le haftayı değerlendirirken Milli Takım'ı sormamak olmazdı. "Milli takımın çok önemli iki maçı var. Evet umutluyuz ama gerçekçi olmak gerekirse Estonya ve Hollanda maçlarında şansımız nedir?" diye sorduk, işte cevapları:

Dilmen: Gözüm bizde kulağım Andorra- Romanya maçında olacak. Futbolda her şey var. Farklı yenmeliyiz...
Tekin: Estonya'da Estonya ile oynamak hakikaten zordur. Öncelikli hedefimiz kazanmak olmalıdır
Dilmen: Gözüm maçta, kulağım Andorra'da olacak.
Tekin: 'Macaristan'ın kazanma şansı yok' diyorsun değil mi hocam.
Dilmen: Zor... Fatih hocanın bir hesabı varmış 7.'likle ilgili. İki maçı kazanıp Dünya Kupası kurasında avantaj sağlamak istiyormuş. Kazanmamız lazım. Kazandı gözüyle bakalım ama Andorra'da da maçın 5-0, 6-0 bitmemesi gerek.
Tekin: Bitebilme ihtimali de var...
Dilmen: Var tabi, futbolda her şey var. Adam tek kale maç yapar, Andorra da çözülebilir.
Tekin: Estonya'da da umarım öyle olacaktır. Oyunun başka bir yere gitmesi lazım. Bizim de fark yapmamız lazım. Birincisi kazanmak, öncelikli olan bu ama ikincisi de golü erken bulup fark yapmak.
Dilmen: Gözümüzü kapatıp bir Ağustos'a döndüğümüz zaman bugünlere de şükür.
Tekin: Hiç şüphesiz öyle. Çok yol kat edildi ama Estonya'da, Estonya ile oynamak zordur. Ben iki kere oynadım. Kenarda oturarak oynadım. O zaman Estonya spor yoktu. Estonya'nın, Brezilya maçını da seyrettim hakikaten zor. Bizim zamanımızda Estonya spor yoktu, Yugoslavya spor vardı. Biz Sovyetler Birliği ile oynuyorduk şimdi 10 farklı ülke ile oynuyorlar.
Dilmen: Biz en iyilerin karmasıyla oynuyorduk. Şimdi o bütün iyiler parçalanıyor, hepsi kendi ülkesinde oluyor. O yüzden şanslılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazanmak yetmez fark da yapmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN