Ahımız tuttu!

Giriş Tarihi: 17.10.2013

Dünya Kupası'na birinci torbadan girmek isteyen ve Türkiye'nin de kaderini belirleyen Hollanda'ya kötü haber, Uruguay'dan geldi. Uruguay, Arjantin'i 3-2 yenerek play-offlara kaldı. Portakallar'ın umudu azaldı

FIFA sıralamasında ilk 8 sırada olan ülkelerin, kura çekimine seri başı olarak katılacağının açıklanması Hollanda'yı harekete geçirmişti. Türkiye maçı öncesi sıralamada 9. olan Hollanda, 8. sıradaki Brezilya'yı geride bıraksa dahi seri başı olamıyordu. Ev sahibi olan ülkenin seri başı olarak kura çekimine girdiği Dünya Kupası'nda Hollanda'nın Uruguay'ı geçmesi gerekiyordu. Ancak Uruguay'ın play-offlara kalması Hollanda'nın birinci torbadan 2014 Dünya Kupası Elemeleri'ne girme umutlarına da büyük bir darbe vurdu.

SERİ BAŞI OLMASI ÜRDÜN'E BAĞLI
Ürdün ile play-off oynayacak olan Uruguay'ın elenmesini bekleyecek olan Hollanda, 1136 puanla FIFA sıralamasında 9. sırada. Uruguay, Ürdün'e elenirse; Hollanda birinci torbaya yükselecek ve grup maçlarında İspanya, Arjantin, Almanya, İtalya, Kolombiya, Belçika ve Brezilya gibi takımlar ile eşleşmeyecek.

KADIKÖY RAKİPLER İÇİN ÇOK ZORMUŞ
Şükrü Saracoğlu Stadı'na ilk kez rakip olarak çıkan F.Bahçe'nin Hollandalı oyuncusu Dirk Kuyt, o statta deplasman futbolcusu olmanın son derece zor olduğunu belirtti. Kadıköy'de her zaman taraftarla bütünleştiğini ve onların kendisini pozitif olarak ittiğini belirten Kuyt, "Bu maçta ise tam ters durumdaydık. Top bizim ayağımıza her geldiğinde büyük bir uğultu vardı. Adeta ayaklarımız geri geri gidiyordu. Bu statta rakip olmanın ne kadar zor bir durum olduğunu ilk kez bu kadar net gördüm. Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynayan her takımın işi gerçekten zormuş" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahımız tuttu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN