Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük teveccühe kayıtsız kalmadı

M.Ali Aydınlar: "F.Bahçe Kulübü'nün içinde bulunduğu durum, kongre üyeleri ile taraftardan gelen büyük talep ve teveccühü göz önüne alarak başkanlığa aday oluyorum"

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Yamen Uzun, Hulusi Belgü ve Şükrü Selman Akbulutlu'nun ardından TFF eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar da F.Bahçe Kulübü'nün 2 Kasım'da yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu resmen duyurdu. Yazılı bir açıklama yapan Aydınlar şu ifadeleri kullandı:

26 YILDIR BU KULÜBE HİZMET VERİYORUM
"18 Eylül 2013 tarihinde yapmış olduğum basın toplantısında Fenerbahçe Başkanlığı'na aday olmadığımı belirtmiştim. Ancak, mevcut yönetim anlayışının kulübü getirmiş olduğu noktaya rağmen yönetimde devam etme ısrarı olduğu takdirde bu kararımı yeniden gözden geçireceğimin de altını çizmiştim. Bugün gelinen noktayı değerlendirdiğimde, mevcut zihniyetin büyük bir arzu ile yönetimde devama kararlı olduğunu açıkça tespit etmiş durumdayım. Gerek Fenerbahçe Kulübü'nün içinde bulunduğu durum, gerek kongre üyeleri ile taraftardan gelen büyük talep ve teveccühü göz önüne alarak, 26 yıldır hizmet verdiğim kulübe temsil ettiği gerçek değerlere sahip çıkma adına, olağanüstü genel kurulda başkanlığa adaylığımı koyma kararı almış bulunuyorum.

DURUM TESPİTİ
Aydınlar, F.Bahçe'nin içinde yer aldığı durumu 4 maddede topladı:
1.
Fenerbahçe Spor Kulübü mevcut zihniyetin devamına dair bütün işaretleri taşımakta olan bir olağanüstü genel kurula götürülmeye çalışılmaktadır.
2.
Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü, plansız, programsız, projesiz, vizyonsuz bir seçim anlayışı ile yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanmaktadır.
3.
Mali tablo ve finansal açılımları kimse tarafından bilinmezken, hamasi şampiyonluk sözleriyle yeni dönem oya sunulmakta, herhangi bir değerlendirmeye imkan tanınmamaktadır.
4.
Kongre oyunları ile başkan adaylarının önleri kesilmek istenmekte, ülkenin en büyük ve köklü kurumu sıradan bir dernek gibi seçim sandığına götürülmeye çalışılmaktadır.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük teveccühe kayıtsız kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN