Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Yıldırım'ı bekleyen büyük tehlike!

Fenerbahçe Başkanlığı'na yeniden aday olan Aziz Yıldırım'ı büyük bir tehlike bekliyor!

Giriş Tarihi: 30.10.2013 10:18 Güncelleme Tarihi: 30.10.2013 11:21
Spor hukuku uzmanı Şekip Hardal: UEFA süreci bir yıl sürer. Yargıtay cezayı onarsa da Aziz Yıldırım yöneticilik yapamaz. Aday olan Aziz Yıldırım'ın başkan olması halinde iki önemli soru işareti olacak. Bunlar; Yargıtay ve UEFA'nın şahıs cezaları ile ilgili kararlarının Yıldırım'ın başkanlığını nasıl etkileyeceği...

Konuyla ilgili spor hukukçusu Şekip Hardal, şu yorumu yaptı: "UEFA'nın cezası belli olduktan sonra önce Tahkim sonra CAS süreci olacaktır. Bu nereden baksanız 1 yılı bulur. Yine UEFA cezası dernek başkanlığını kapsamaz, sadece Sportif A.Ş.'yi kapsar.

DERNEK DE GİDER
Bir formül bulunur. Ancak Yargıtay eğer 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararlarını onarsa Aziz Yıldırım, Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinin d fıkrası gereği dernek ve şirket yöneticiliği yapamaz. Bu durumda başkanlığı düşer."

İŞTE O MADDE;
Belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılma
MADDE 53. - (1) Kişi, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak; d) Vakıf, dernek, sendika, şirket, kooperatif ve siyasî parti tüzel kişiliklerinin yöneticisi veya denetçisi olmaktan, yoksun bırakılır.

Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'ı bekleyen büyük tehlike!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN