Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hodri meydan

Giriş Tarihi: 30.10.2013
Aziz Yıldırım: 15 yılda kimsenin hayal edemediğini yaptık. Bilmeden, konuşuyorlar

YILDIRIM DÜN SABAH YANIT VERDİ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün sabah Faruk Ilgaz Tesisleri'nde kongre üyeleriyle birlikte kahvaltı etti. Başkan, kendi adaylığıyla ilgili bilgilendirmeyi yaptıktan sonra konu, üst üste sorularla M.Ali Aydınlar'ın önceki gece seçim ofisinde yaptığı toplantıya ve Aziz Yıldırım hakkındaki sözlerine geldi. Yıldırım'ın cevapları sert oldu:
Kendisi beton yapmayacakmış, kulübün bütçesi bizim yaptığımız inşaatlar, geliştirdiğimiz projelerle bu noktalara geldi. 1998'de kendisi kulübün bu noktaya geleceğini hayal edebilir miydi?
Yapılanları beğenmediği gibi, yapacağımız projeleri de eleştiriyor. Biz üniversiteyi para kazanmak için değil, eğitim yuvalarında Fenerbahçeliliği anlatmak için istedik. İnşallah da yapacağız.
Topuk Yaylası Tesisleri'ne yabancı futbolcular dahil gelen herkes hayran kalıyor. Ayrıca o tesis sadece futbol takımının değil, diğer branşların da kamp yapması için düşünüldü. Kendisi o kamp tesisi sayesinde kulübün ne kadar kar ettiğini biliyor mu?
Diyor ki, F.Bahçe'de büyük potansiyel var. Bu potansiyelin oluşması için bu noktaya gelmesi için kim çalıştı? 15 senemizi verdik arkadaşlarımla beraber.

M.Ali Aydınlar: O kupa o gün orada ise ben TFF'nin başkanı olduğum için. Hep bir karalama. Yeter! Uyanın arkadaşlar

AYDINLAR ÖNCEKİ AKŞAM BOMBALADI
F.Bahçe Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, önceki akşam Ülker Sports Arena'nın yanında açtığı seçim ofisinde yaklaşık 150 kongre üyesiyle bir araya geldi. Aydınlar'ın hedefinde Başkan Aziz Yıldırım vardı:
Sandığa hakim olacağız. Her yerde olacağız. Seçimi de kazanacağız.
Alex'e iade-i itibar vereceğiz.
O kupa, o gün orada ise benim TFF Başkanı olduğum içindir.
Biz beton yapmayacağız. Biz sportif ne gerekiyorsa onu yapacağız.
Fenerbahçe dünyanın ilk 5 takımından biri olacaktır. Real'den Barça'dan farkı kalmayacak.
Mükemmel bir kadro ile geliyorum. Hepsi TÜSİAD üyesi, başarılı işadamları. Hiçbiri, hiçbir grubun mensubu değil, gerçek Fenerbahçeli.
İstediği kanalda ve ortamda düelloya hazırım. Cevabını veremeyeceğim bir şey yok. Hep iftira ve karalama kampanyası. Yeter! Uyanın arkadaşlar.
15 gün kamp yapacağım diye tesis yapılır mı? Ankara Tesisleri, kolej zarar ediyor. Üniversite senin neyine? Neden Fenerbahçe potansiyelini bir yere hapsetmeye çalışıyorsun? Dilekçe vermiş ona seviniyor. Elbette kabul edilecek. Teminatını nasıl yatıracaksın?

SEÇİM KİTAPÇIĞININ ÖN SÖZÜ KIZDIRDI

Aydınlar ayrıca dün yazılı bir açıklama ile Aziz Yıldırım'ın seçim kitabının ön sözünde yer alan ifadelere sert yanıt verdi: "Bahse konu yazıyı okuduğumda ben ve arkadaşlarım çok büyük bir üzüntü ve endişe duyduk. Bir 'spor kulübünün' evet bu başlığın altını çizerek söylemek istiyorum, 'BİR SPOR KULÜBÜNÜN' başkanlık seçimi için kullanılmaya çalışılan strateji, dil ve üslup nasıl olur da bu noktalara gelebilir diye düşündük... Özellikle de Cumhuriyetinin 90. Yılını kutlayan bir ülkenin en büyük sivil toplum örgütünün başkanı böyle bir yazıyı nasıl olur da kaleme alır ve kongre üyeleri ile paylaşır diye sorguladık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hodri meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN