Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendileri bilir

Başkan Orman, sözleşmelerini uzatmaya yanaşmayan Fernandes ve Almeida'ya mesaj yolladı: "Burada kalmak isteyen futbolcu, şartlara uyacak. Uymuyorsa yapacak bir şey yok"

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Beşiktaş'ta Manuel Fernandes ve Hugo Almeida'nın sözleşme uzatma konuları yılan hikayesine döndü. Futbolcu ve menajerleriyle görüşmeleri yürüten kulübün futbol direktörü Önder Özen, iki Portekizli'yi üç aydır ikna etmeye çalışıyor. Ancak bu süre zarfında beklenen imzalar bir türlü gelmedi. Masaya oturan futbolcular isteklerinde kararlı gözüküyorlar. Yapılan pazarlıklar hakkında Başkan Fikret Orman'a rapor veren Önder Özen, gelinen son nokta için "Fernandes ve Almeida imza konusunda çok sertler ve talepleri konusunda ısrarcılar, uzlaşmacı bir tavır sergilemiyorlar. Sıkıntı var" değerlendirmesinde bulundu. Kulübün tüm şartlarını zorlayarak anlaşmak istemesine rağmen ortaya konulan tavra sinirlenen Başkan Orman ise iki yıldıza sert mesaj gönderdi. Orman'ın, futbol direktörü Önder Özen aracılığı ile Manuel Fernandes ve Hugo Almeida'yı şunları söylediği öğrenildi:

ONLAR DA İSTEKLİ OLMALI
"Biz ikisinin de sözleşmelerini uzatmalarını istiyoruz. Şartlarını da iyileştirdik. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Anlaşmak için onlar da Beşiktaş'ta kalmayı istemeliler. Ancak orta yolu böyle bulabiliriz. Bu sadece Fernandes ve Almeida için değil, bütün futbolcular için geçerli. Beşiktaş formasını giymek ayrıcalıktır. Burada oynamak isteyen, kulübün şartlarına ve kurallarına uyacak. Uymuyorlarsa, isteksiz davranıyorlarsa yapacak bir şey yok."

Fernandes ne istiyor?
Yılda 2.2 milyon Euro kazanan Fernandes, garanti ücretinin 2.5 milyon Euro'ya çıkartılmasını istiyor. Ayrıca her yıla 1 milyon Euro olacak şekilde hava parası talep ediyor. 27 yaşındaki Portekizli'nin bir diğer isteği ise sözleşmenin 5 yıllık olması.

Yönetim ne diyor?
Beşiktaş Yönetimi, Portekizli yıldızın 2.5 milyon Euro'luk talebi olumlu karşılıyor. Ancak hava parasını çok buluyor. Çünkü aynen kabul edilmesi halinde Fernandes'in yıllık maliyeti 3,5 milyon Euro'ya gelecek. Bu durumun takım içi dengeleri bozmasından korkan yönetim, sözleşmenin de 5 değil, 3 yıl olmasını istiyor.

Almeida ne istiyor?
Sezon başına 2.5 milyon Euro kazanan Hugo Almeida yıllık 3 milyon Euro'nun yanı sıra 3 milyon Euro da imza parası istiyor. Almeida sözleşmesini tamamlaması halinde Beşiktaş, Mendes'in ortağı olan fona 2.7 milyon Euro ödemek zorunda kalacak. Portekizli yıldız bu durumu da pazarlıklarda koz olarak kullanıyor.

Yönetim ne diyor?
Başkan Orman ve ekibi Almeida'nın mevcut 2.5 milyon Euro'luk ücretini yeterli görüyor ve pazarlıklarını bu çerçevede yürütüyor. Ancak yönetimin, fona ödenecek paradan kurtulması için ya Almeida ile anlaşması ya da sözleşmesi bitmeden satması gerekiyor.


ARKADAŞINA GÖNDER
Kendileri bilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN