Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkeme kavgası

İstanbul Anadolu 22. Asliye Hukuk Mahkemesi dün kritik bir karara imza attı: "Olağanüstü Genel Kurul'da oy kullanacak kulüp üyelerine ait iletişim bilgilerinin Aydınlar'ın vekiline teslimine karar verilmiştir."

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Yıldırım akşam Aydınlar'a yüklendi: "Kulübü mahkeme kapılarına taşıyan bu düşünce, şimdi de kongre üyelerimizin kişisel verilerine yargı yoluyla müdahale etmekten kaçınmamıştır."

Fenerbahçe'de Olağanüstü Genel Kurul'a 3 gün kala kılıçlar çekildi. Kongrede oy kullanacak üyelerin listesini F.Bahçe Kulübü'nden isteyen ancak CEO imzalı bir mektupla "Gizli belgedir paylaşılamaz" cevabını alan başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, konuyla ilgili mahkemeye başvurdu. İstanbul 22. Asliye Hukuk Mahkemesi, listelerin Aydınlar'a verilmesine karar verdi. Aydınlar cephesi kararı büyük coşkuyla kutlarken, Aziz Yıldırım, konuyla ilgili olarak açtı ağzını yumdu gözünü: "Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda oy kullanacak kulüp üyelerine ait iletişim bilgilerinin (telefon, adres ve e-mail bilgileri) talep eden vekiline teslimine karar verilmiştir. Karar konusu bilgiler, üyelerin özel hayatına ilişkin veriler olup Anayasa'nın 20. maddesi çerçevesinde güvence altına alınmış bilgi mahiyetinde olmakla birlikte, mahkeme kararının gereği, itirazi kayıt ile yerine getirilmiştir. Kapı arkasında ve gece toplantılarında Aziz Yıldırım'ın özel hayatına ve şahsına hakaretler yağdıran, Fenerbahçe Kulübü'nü mahkeme kapılarına taşıyan bu düşünce, şimdi de kongre üyelerimizin kişisel verilerine yargı yoluyla müdahale etmekten kaçınmamıştır."

AYNI GÜN BASIN TOPLANTISI
Mehmet Ali Aydınlar cuma günü 17.00'de, Aziz Yıldırım ise aynı gün 14.00'te basın toplantısı yapacak.


'AİLE ORTAMINA GERİ DÖNECEĞİZ'
Mehmet Ali Aydınlar, dün seçim ofisinde kongre üyeleri ile bir araya gelirken, seçildiği takdirde farklı bir Fenerbahçe profili oluşturacaklarını aktardı. Aydınlar, "Artık geleceğe bakalım, kavgadan bıktık, sevgiyi yaymalıyız. Bazıları kavga ister ama biz sportif başarı istiyoruz. Bana 'Neden sessiz kaldın' diyorlar. Kavga etmek benim tarzım değil. Yapacaklarımızı medeni şekilde anlatacağız. Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu. Bizim toplumsal model ve örnek olmamız lazım. 3 Kasım inşallah yeni bir başlangıç olacak. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı. Ben artık geçmişi konuşmayacağım çünkü faydası yok. 3 Kasım sonrası üyelerden kaçan değil, tekrar eski aile ortamına dönen bir Fenerbahçe yaratacağız. Hedefimiz Real Madrid, Barcelona seviyelerine çıkan Fenerbahçe" ifadelerini kullandı.

KALKAVAN : YILDIRIM'I HÜSRANA UĞRATIN
Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Şadan Kalkavan, seçim sürecini değerlendirirken Aziz Yıldırım'ı eleştirdi. Fenerbahçe'yi seven kongre üyelerinin Yıldırım'ı hüsrana uğratacağını belirten Kalkavan, "Bana gelen bir teklif yok ama Mehmet Ali Aydınlar'ın bana gelmesini bekliyorum. Yine Aziz Yıldırım ne derse onun dediği olur. Yönetimin hiç bir bilgisine başvurmaz. Yıldırım başka bahaneler bulamadığı için Mehmet Ali Aydınlar aleyhine terbiyesizce şeyler söylüyor" değerlendirmesini yaptı.

GENEL KURUL YOLU AÇILDI!
İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Recep Özcan'ın yaptığı başvuruyu reddederek Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun genel kurula katılmasının yolunu açtı. Fenerbahçe Genel Kurulu'nda üç isim için 'kötü şöhret' konusu oylanacak ve bu karar açılan davada son söz olacak.

KONGRE ÜYELERİNE SMS MESAJI GİTTİ!
Aziz Yıldırım, kongre üyelerine SMS mesajı göndererek desteklerini istedi. İşte o mesaj: "Büyük Fenerbahçe'nin Kongre Üyeleri; sizler oylarınızla büyük Fenerbahçe'yi yarattınız; Aziz Yıldırım ve arkadaşlarını özgür kıldınız. Aslında siz seçiminizi yapmıştınız ama izin vermediler. Fenerbahçe'nin Büyük Kongresi'ni mahkemelere taşıdılar, oylarınızı sorguladılar, sizi yeniden seçime zorladılar. Sizler, bunun bir seçim olmadığını, 3 Temmuz ile hesaplaşmanın da kendisi olduğunu biliyorsunuz."

F.BAHÇE 2000 'YILDIRIM' DEDİ
Fenerbahçe 2000 Derneği, dün bir kahvaltı organizasyonuyla seçimde alacağı tavrı açıkladı. Derneğin Onursal Başkanı Şevket Yılmaz, "Mehmet Ali Aydınlar, 3 Temmuz sürecinde kulübe çok yara verdi. Dernek olarak bin üyemiz ile birlikte Aziz Yıldırım'ı destekleyeceğiz" dedi.

KÜREKÇİLERİN RENGİ BELLİ
F.Bahçe'nin eski ve yeni kadın kürekçileri ile akşam yemeğinde buluşan Aziz Yıldırım, kongrede destek istedi. Todori Tesisleri'ndeki yemeğe, Yıldırım ve kürekçilerin yanı sıra kulübün mali işler müdürü Tamer Yelkovan ile F.Bahçe Kürek Şube Kaptanı Çağlar Özdemir de katılırken, kürekçiler Yıldırım'a açık destek verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN