Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluç: Türk futbolu Yıldırım'dan kurtulmalı

Giriş Tarihi: 31.10.2013 09:22 Güncelleme Tarihi: 31.10.2013 12:00
Fenerbahçe Kulübü artık iyice kongre sürecine girdi. Aydınlar'ın ardından Yıldırım da adaylığını açıkladı. Aydınlar'ın aday olamayacağı yönünde haberler de çıktı ama yarış iki isim arasında geçecek gibi... İki adayın da eksileri ve artıları var. Siz nasıl bir yarış bekliyorsunuz? Aydınlar, Yıldırım'a rakip olabilir mi?
Mehmet Ali Aydınlar'ın, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden birinin başkanı olarak herhalde hukuk sistemini bilen yeterince elemanı vardır. Bu nedenle aday oluyorsa ileri sürülen iddialardan etkilenmiyordur.
Tabloya şöyle bir baktığımda; bu kongre Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınlar savaşı olarak geçecek.
İlginçliği şu; bu kongrede ağırlık Aziz Yıldırım taraftarları ve Mehmet Ali Aydınlar taraftarlarının mücadelesi değil... Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'a karşı olanlar var; onlar Aziz Yıldırım dışında kim aday olursa olsun, ona oy verirler. Fenerbahçe'de Mehmet Ali Aydınlar'a karşı olanlar var; onlar da Aydınlar'a karşı kim aday olursa olsun, ona oy verirler.
Taraftarların mücadelesi değil, karşıtların mücadelesi olacak. Bu da Fenerbahçe tablosuna baktığın zaman gözle görülüyor, ikisinin de fanatik yanlıları var ama ikisini de sevmeyenler var.
Aziz Yıldırım'ı sevmeyenler, şike olayları nedeniyle 'Bizi ne hallere düşürdü' diyor.
Mehmet Ali Aydınlar'ı sevmeyenler de Fenerbahçe'nin düştüğü bu hallerden Aydınlar'ı sorumlu tutuyor.
Kim kazanır; bunu önceden tahmin etmek zor. Nostradamus olmak lazım. Karşıtların, tepkililerin oylamasında ne olacağı hiç belli olmaz. Son gün oraya 'A' diye oy vermeye gelip 'B' diye oy verenler çıkacaktır. Oradaki gelişmelere göre karar vereceklerdir. Kıran kırana bir mücadele olacak.

Fenerbahçe'nin geleceği açısından baktığınızda iki adayı nasıl yorumluyorsunuz?
Fenerbahçe ve Türk futbolunun geleceği açısından Aziz Yıldırım'ın gitmesi lazım. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'ye gelmiş geçmiş en iyi başkanlardan biri olabilirdi. İyi işler yaptı, çok şeyler kazandırdı. Futbol dışındaki 'amatör' dediğimiz sporlara çok önem verdi. Onlarda büyük gelişmeler yarattı.
O kadar büyük gelişmeler yarattı ki bunun altında kalmak istemeyen Galatasaray ve Beşiktaş da o sporlara eğilmek zorunda kaldı ve o sporlar Aziz Yıldırım sayesinde sadece Fenerbahçe değil, Türkiye düzeyinde gelişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Uluç: Türk futbolu Yıldırım'dan kurtulmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN