FIFA affetmez

Başkan Hacıosmanoğlu, "UEFA ve CAS'ın şike var dediği bir olaya federasyon gözünü kapatamaz. Yanlış düzeltilmezse de FIFA gereğini yapar. Hem dek ısa bir sürede" dedi

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun kendilerine verilmesi için TFF Yönetim Kurulu'na başvuruda bulundu. Dilekçesini verdikten sonra Başkan Demirören ile yaklaşık iki saat görüşen Hacıosmanoğlu, konuyla ilgili SABAH'a şunları söyledi: "Biz adalet peşindeyiz. Kişiye göre doğruluk olmaz; doğru tektir. UEFA'nın, CAS'ın 'Şike ve adaletsizlik var' dediği bir ortamda Futbol Federasyonu da gözünü kapatamaz. Biz bir taraftan hakkımızı ararken, adaletin de gerçekleşmesini, şampiyonluğu isterken, Türk futbolunu da düşünerek hassas davrandık. Dedik ki, 'Bu işi aramızda çözelim. Adaleti FIFA eliyle sağlamayalım. Türk futbolunu yeteri kadar yıprattınız, zarar verdiniz.' Ancak bu hassasiyetimizi, herkesin taşımadığını gördük.

Süreç çok çabuk sonuçlanır
'Bismillah' diyerek ilk adımı attık. Bu süreç 1 yıl falan sürmez. Hızlı sonuçlanır. Bizim de UEFA ve FIFA nezdinde görüşmelerimiz var. Şunu soruyoruz UEFA'nın, CAS'ın şike var dediği bir durumu sen nasıl görmezden geliyorsun, bu yanlışı neden düzeltmiyorsun? Biliyorsunuz FIFA, 2013 yılı içerisinde böyle durumlarla ilgili yerel federasyonlara müdahale kararı aldı. Gereğini de yapacaktır. Bu saatten sonra olacaklar, "Adaleti biz içimizde sağlayalım" diyen bizlerin değil, olayın üstünü örtenlerin, hasıraltı edenlerin vebalidir. Bu iş kısa sürede sonuca bağlanır. Haklı mücadelemizde, sadece bizim için değil, Türk futbolu için de adaletin yerini bulacağına inancımız tamdır."

F.Bahçe de imtihanda
Fenerbahçe'de yaşanan seçim sürecini de değerlendiren Hacıosmanoğlu, "Bunlar beni ilgilendiren konular değil. Başka kurumun kendi içindeki yarışla ilgili benim söz söylememe gerek yok. Bu, Fenerbahçe Kulübü'nün kendi iç meselesi. Onlar da bir imtihan veriyorlar. İnşallah imtihanları söylediğimiz gibi ahlak ve adalet düşünceleri hayiz olur. Genel kurulda ona göre karar verirler" ifadelerini kullandı.

Ne istediler
Fenerbahçe'nin şike yaptığı tespit edilen maçlarda aldığı puanların silinmesi istendi ve 2010-2011 sezonu şampiyonluğu talep edildi.

SABAH'tan al haberi
Trabzonspor'un Türkiye Futbol Federasyonu'na yapacağı başvuruyu ve içeriğini ilk önce SABAH duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FIFA affetmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN