Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakkımı helal etmiyorum

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Fatih Terim dün basının huzuruna çıktı ve 80 dakika çok önemli açıklamalar yaptı. Galatasaray'dan kendisinin ayrılmadığını ve Ünal Aysal yönetiminin icraatlarıyla kendisine rahat çalışma imkanı bırakmadığını ifade etti. Terim şöyle konuştu: "Eleman meselesi, yönetim değişikliği, Albayrak ve Dürüst'ün ayrılışı, Mersin maçı sonrası TFF ile görüşmem, maç öncesi primin futbolcuyla konuşulması, Olimpiyat'taki Beşiktaş maçında yaşananlar sonrası 'Geçmiş olsun' denilen bir yerde sadece futbolcuların kutlanması ve daha neler neler... Bunların herhangi birinden sonra benim yerimde kim olsa istifa ederdi. Ben tam aksine 4. yıldızı takmadan gitmeyeceğim dedikçe her şeyin şiddeti arttı. Sayın Aysal'ın TV'de söylediği Antalya maçı sonrası açıklamalarının bir kez daha izlenmesinde yarar var. Maç sonrası net şekilde 'Görevimin başındayım, göndermeye çalışsalar bile direneceğimden şüphe duyulmasın' demiştim. Her zor durumda bana ihtiyaç duyulan ve çağrıldığım her anda koşulsuz , sorgusuz elimi ve gövdemi taşın altına sokmaktan geri kalmadığım Galatasaray'da bana yaşatılanlardan dolayı hakkımı bazılarına helal etmiyorum."

ÖZHAN CANAYDIN'LA VURDU!
"Ben derdimi Aysal ile birebir çözmek istedim. İkinci gidişimde rahmetli Özhan Canaydın ile oturduk. 'İstifa etmem gerek' dedim. 'Ben bunu açıklayamam' dedi. Ben de 'Ben açıklarım' dedim. El ele basın odasına gittik. Başkan yanımdayken bunu açıkladım. Başkan çok üzüldü. Tam 10 sene geçmiş. Hiçbir yerde duydunuz mu?"

KOMPLOYU KİM KOLAYLAŞTIRDI?
"Mayıs ayına kadar ücretsiz, Türk futbolunun yeniden şekillenmesi için tasarım yapmak adına söz verdim. Demirören 4 maç ve danışmanlık için sorduğunda G.Saray Başkanı'nın cevabı 'Ne demek, isterseniz Ocak ayında verelim. Ancak 2-3 hafta önce haber verin' oldu. Bu beni yaraladı. Ben başkandan habersiz, etik değerlere aykırı bir şey yapmadım. Başkan Aysal benden vazgeçmeye hazırdı. Bu bana rahatsızlık verdi. Çünkü atılan süs imzaydı. İşin özü değil, süsü rahatsızlık vermiş. Demirören imza atılırken kağıdı gösterdi. G.Saray kendi hocasına güvenmek yerine o kağıdın peşine düştü. Söylenildiği gibi bana yapılan bu teklif ve yaşananlar eğer G.Saray'a bir komplo ise, bu komplonun kolaylaştırıcısı ve ekmeğine yağ süreni ne yazık ki çok uzakta değil ama ben değilim."

HAYSİYETİ KIRILAN BENİM
"Ne telefon kayıtları kaldı, ne olmayan şeylerin anlatılması kaldı. Ne yapayım, ben de telefon kayıtlarını mı çıkarayım? Size bunları mı göstereyim? Umarım benden sonra da yerli yabancı hiç kimse bunu yaşamaz... G.Saray'a gelişimin birinci gününde Dürüst ve Aysal ile öğlen 3 senelik mukavele imzaladık. Aynı akşam evime gönderilen bir yönetici, 'Başkan, her yıl başarılı olmak kaydıyla, bu 3 senelik sözleşmeyi birer seneye döndürmeyi rica etti' dedi. Benim yerime kendinizi koyun. Eğer haysiyeti kırılan birisi varsa o da benim. Real Madrid maçının sonucu beni çok üzmüş, travma geçirmiş olamam mı? Ben insan değil miyim? Karımla çocuklarımla anamla babamla görüşmezken kendimi herkese kapatamam mı? Eve bile gelmemişim. Bu mu suçum?"

G.SARAY'A DÖNECEĞİM
"Son sözüm beni ben yapan, Fatih Terim'i 'İmpartor' diye bağrına basan iyi günümüzde de kötü günümüzde de daima yanımızda olan muhteşem Galatasaray taraftarına. Ben ne sizden ne de Galatasaray'dan ayrılmadım, ayrılmam. Ben ne sizi ne de Galatasaray'ı bırakmadım, bırakmam. Elimi kalbime götürüyorum, Galatasaray taraftarının benim için yaptıklarına sonsuz teşekkür sunuyorum. 40 yıl içinde hakkım varsa hepsini Galatasaray taraftarına helal ediyorum. Siz de hakkınızı bana helal edin."

HAYAT BU OLABİLİR...
Fatih Terim "Bir gün Galatasaray'a döner misin" sorusuna "Hayat bu, neden olmasın" yanıtını vererek açık kapı da bıraktı.


ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkımı helal etmiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN