Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söz sırası M.Ali Aydınlar'da

Giriş Tarihi: 1.11.2013 17:03 Güncelleme Tarihi: 1.11.2013 20:26
Fenerbahçe Kulübü'nün hafta sonunda yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulu öncesi, başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, Four Seasons HotelBosphorus'ta bir basın toplantısı düzenliyor.

İşte Aydınlar'ın açıklamasından satır başları...

Bu gidişe birilerinin son vermesi gerektiğine inandım ve aday oldum. Fenerbahçe bu ülke için bir kulüpten daha fazlasıdır. İlk hedefim, arka planda bırakılan sorunları öne çıkarmak ve çözmek. Fenerbahçe sadece umudu değişimi ve gelişimi hak ediyor.

Kulübümüzün içinde bulunduğu yönetim anlayışı mali konuları gizlemeye çalışıyor. Kulüpte belirsiz raporlarla denetim hiçe sayılıyor.

Sayın Başkan 1998'de olağanüstü mali genel kurulda bankadan kredi almaya çalıştı ve ben karşı çıktım. O zaman "aldığım 5 milyon 700 bin TL borçla kulübü teslim edeceğim" dedi. Şimdi soruyorum; pazar günü seçimi kaybedersen kulübü 5 milyon 700 bin TL borçla teslim edecek misin?

Kulübün transfer politikası her yıl sil baştan yenileniyor. Hiçbir teknik adamla uzun yıllar çalışılamıyor. Kulübe hizmet etmeye çalışan insanların önü neden engelleniyor? Tüm organizasyon sonsuz yetkilere sahip tek bir adam üzerinden yapılıyor.

Bu kulübün başkanı da teknik adamı da televizyonunun genel yayın yönetmeni de hep aynı kişi. Hayali projelerle camia sürekli oyalanıyor ve başarılar cezasız kalmıyor.

Fenerbahçeli aynı filmi tekrar tekrar izlemekten bıktı. Her sene Şampiyonlar Ligi öne elemesinden elenip neden transfer yapılıyor?

Allah aşkına tarihinde bu kadar çok ezeli rakibimizin şampiyonluğunu yaşamış bir başka başkan daha var mı? Kulübümüz her kurumla kavgalı ama esas önemli kendi içimizde kavgalıyız.

Fenerbahçe'nin olduğu her yerde her zaman umut vardır.

Çözüm 5 yıldızlı kurumsal bir yapıdır. Amacımız her anlamda beş yıldızlı bir kulüp olmak.

Yapacağımız ilk iş kulübün içinde bulunduğu durumun net bir fotoğrafını çıkartmak ve bunu tüm camiayla paylaşmaktır. Herkesin rahatlıkla takip edeceği şeffaf bir yapı ve yeni gelir kaynakları oluşturacağız.

Başkanlık maksimum 3 dönem yapılabilecek. Bu amaçla ilk iş olarak tüzük değişikliğine gideceğiz. F.Bahçe insanların şahsi malı sandıkları bir yapı olmayacaktır.

Teknik adamlarımızın ağır yüklerini paylaşacağız, onların stres kaynakları asla olmayacağız. Avrupa'nın sayılı altyapılarında birini oluşturacağız. Bu yönetimin hedefi futbol, basketbol ve voleybolda her zaman Avrupa sahnesinde yer alan takımlar yaratmaktır. Bu branşlarda takımlarımız Şampiyonlar Ligi kategorilerinde her yıl en az çeyrek ya da yarı final oynayacak seviyede olacaktır.

Kulüpten ihraç edilen üyeleri tekrar kulübe kazandıracağız. Fenerbahçe sevgisini büyütmek için sosyal kampanyalar organize edeceğiz.

Fenerbahçe'yi Avrupa'nın ilk 5 kulübünden biri haline getireceğiz.

Buradan Hulusi Belgü'ye teşekkür ediyorum. Seçildiğimiz takdirde kendisinin projelerinden de yararlanacağımızı söylemek isterim.

Özetle şeffaf ve hesap verebilir bir kulüp vaat ediyorum.

Alex'e itibarını iade etmeyi ve kabul ettiği takdirde ömür boyu Türkiye'de yaşayacağı bir görev vaat ediyorum.

Sevgi, barış ve huzur dolu bir F.Bahçe yaratıp çocuklarımızın gurur duyacakları çok büyük bir kulüp vaat ediyorum.

Biz buraya F.Bahçe'nin geleceğini konuşmaya geldik. Gün artık F.Bahçe'nin yepyeni bir geleceğe hazırlanma günüdür.

Sevgili Aziz Yıldırım buradan sana söyleyeceğim birkaç şey var.

Utanmadan yalan söylüyorsun. Koskoca Fenerbahçe Başkanı'nın bu noktaya gelmiş olmasından çok büyük üzüntü duyuyorum. Artık yeteryaptığın berbat işi örtbas etmek için bu kulübe yaşattıklarını koyacak yer bulamıyorum. Sana cevabı Fenerbahçeliler pazar günü verecektir.

O kupa yağmurda çamurda kulübünü yalnız bırakmayan taraftarların, futbolcuların, teknik kadronun analarının ak sütü gibi hak ettikleri bir kupadır. Türm F.Bahçelilerin gönüllerin sahip oldujkları muhteşem bir şampiyonluk öyküsü olarak kalacaktır. O kupa bugün tartışılıyorsa bunun tek sorumlusu sensin Aziz Yıldırım.

İŞTE AYDINLAR'IN LİSTESİ:

Aydınlar, Yönetim kurulunda yer alacak isimlerin listesini açıkladı.

Mehmet Ali Aydınlar'ın listesi'nde Hamdi Akın, Nezih Barut, Şaban Erdikler, Nuri Tuna, Necdet Ersoy, Recep Tanrıverdi, Cem Topçuoğlu, Tankut Turnaoğlu yer alıyor.

Aydınlar ayrıca geri kalan 11 üyeyi Pazar günü açıklayacağını belirtti.

Fenerbahçe Kulübü'nün hafta sonu yapılacak seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa aday olan eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, sarı-lacivertli futbol takımının 2010-2011 sezonunda kazandığı şampiyonluk kupasını kimseye vermeyeceklerini söyledi.

Four Seasons Hotel Bosphorus'ta düzenlenen basın toplantısının soru-cevap bölümünde Aydınlar, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın öğle saatlerinde gerçekleştirdiği toplantıda kendisine yönelttiği soruyu cevapladı.

Aziz Yıldırım'ın "Başkan olursa 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasını Trabzonspor'a verecek mi?" sorusuna Aydınlar, şu yanıtı verdi:

"Bu kupa, yağmurda, çamurda takımı yalnız bırakmayan taraftarın, sahada ter döken sporcuların, her türlü zorluğa göğüs geren teknik kadronun analarının ak sütü gibi kazandığı kupadır. Bu kupa, tüm Fenerbahçelilerin gönüllerinde sonsuza kadar sahip kalacak bir şampiyonluk öyküsüdür. Şayet bu kupa bugün tartışılıyorsa, bunun tek sorumlusu Aziz Yıldırım'dır."


- "Utanmadan yalan söylüyor"


Mehmet Ali Aydınlar, Aziz Yıldırım'ın "Futbolcu İbrahim Akın'a, lisans
verme şartı olarak yapmadığı şikeyi itiraf etmesini söyledin mi, söylemedin mi?"
sorusuna ise görüntülü olarak cevap verdi.

İbrahim Akın'ın bugün yaptığı "Mehmet Ali Aydınlar ile hiç görüşmedim. Kendisini sadece ekrandan tanıyorum. Böyle bir teklifi bana yapmadı" açıklamasını sinevizyon eşliğinde gösteren Aydınlar, "Utanmadan yalan söylüyorsun. Koskoca Fenerbahçe Kulübü Başkanı'nın sadece o koltukta oturması için yalan söylemesinden üzüntü duyuyorum. Bu örnek bile yeter. Bu ülkeye ve camiaya yaptığı yeter. Sana en güzel cevabı pazar günü Fenerbahçeliler verecek" ifadelerini kullandı.


- "Alex'e itibarını tekrar vereceğiz"


Aydınlar, geçen sezon sarı-lacivertli takımdan ayrılan Brezilyalı futbolcu Alex de Souza'yı tekrar Fenerbahçe camiasına kazandıracaklarını dile getirdi.

Alex'e, kendisini ömür boyu Türkiye'de tutacak bir görev vereceklerinin altını çizen Aydınlar, "Alex'e itibarını tekrar vereceğim. Kabul ederse, kendisine ömür boyu Türkiye'de yaşayacağı bir görev vadediyorum" dedi.

Aydınlar, yapılacak genel kurulda başkan adayı olan Hulusi Belgü'ye de teşekkür etti. Kendisinin başkan olması durumunda Aydınlar, Belgü'nün projelerini değerlendireceğini kaydetti.


- Yönetim kurulundan 10 isim açıklandı


Mehmet Ali Aydınlar, yönetim kurulu aday listesinden kendisiyle beraber 10 ismi açıkladı.

Toplantıda kendisinin dışında 9 ismi açıklayan Aydınlar, diğer 11 ismi ise kongre taktiği olarak 3 Kasım Pazar günü açıklayacağını ifade etti.

Kendisine destek veren Fenerbahçelilere teşekkür eden Aydınlar'ın, yönetim kurulu aday listesindeki 9 isim şöyle:

Hamdi Akın, Nezih Barut, Şaban Erdikler, Necdet Ersoy, Recep Tanrıverdi, Nuri Tuna, Cem Topçuoğlu, Mehmet Torun ve Tankut Turnaoğlu.

Aydınlar, basın toplantısında sözlerini şöyle tamamladı:

"Geçmişi ve geçmişte yaşananları değil, bu kulübün aydınlık geleceğini konuşmaya söz veriyorum. Herkesi kucaklamayı, Fenerbahçe'yi geleceğe taşımayı vadediyorum. Çocuklarlarımızın gurur duyacağı pırıltılı bir Fenerbahçe taahhüt ediyorum. Yepyeni bir başlangıç ve 5 yıldızlı bir Fenerbahçe vadediyorum. Kimse merak etmesin, Fenerbahçe emin ellerde olacak."

Aydınlar, yurt dışında olduğu için basın toplantısına katılamayan Hamdi Akın dışındaki yönetim kurulu aday listesinde yer alan 8 isimle birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Öte yandan, Aydınlar'ın müsaadesiyle sahneye çıkan Kadıköy Grubu Başkanı Kazım Bayülken, Aziz Yıldırım'ın iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bayülken, "Ben kendisiyle kongre pazarlığı yapmışım ve 500 bin dolar istemişim. Yalan. Ne böyle bir şey ne de böyle bir para istemim var. Başkan kongreden korkuyor ki böyle yalanlara tenezzül ediyor. Aziz Yıldırım'ın gelişinde payımız vardır. Gidişinde de payımız olsun istiyoruz" diye konuştu.

- Notlar

Mehmet Ali Aydınlar'ın basın toplantısını, çok sayıda medya mensubu ile davetli izledi.

Aydınlar, toplantı için salona geldiğinde ayağa kalkan davetliler, alkışlarla "Büyük başkan" tezahüratı yaptı. Davetliler, Aydınlar'ın konuşmasını özellikle Aziz Yıldırım'a yönelik sözleri sonrası destek alkışlarıyla kesti.

Mehmet Ali Aydınlar'ın Alex'i tekrar Fenerbahçe'ye getireceği yönündeki açıklaması ise salonda büyük bir sevinç oluşturdu.

Basın toplantısından sonra Aydınlar, davetliler tarafından yoğun ilgi gördü. Aydınlar'ın etrafını çeviren salondaki katılımcılar, başkanlık yarışında kendisine başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz sırası M.Ali Aydınlar'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN