Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1998'lere dönmeyelim

Aziz Yılmaz 1998'deki seçimde beni desteklemek için 1 milyon dolar istedi, kabul etmedik. Kadıköy Grubu'yla buluşup Kazım Bayülgen'e 500 bin dolar verdik. Şimdi bu isimler Aydınlar'la seçim hazırlığı yapıyor. Bu isimleri kulübün başına bela etmeyin. F.Bahçe bir daha 1998'e dönmemeli...

Giriş Tarihi: 2.11.2013
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Aziz Yıldırım'ın konuşması, sık sık alkışlarla kesildi. İşte o açıklamalar: Kongrede alınacak her türlü karara saygılıyım ama 15 yıllık başkanlık sürecimde kongrelerden önce hiçbir F.Bahçeli hakkında belden aşağıya vurmadım. Tek konuştuğum yer F.Bahçe'nin kürsüsüdür.

ÜNİVERSİTE AÇILACAK
Üniversitenin yapılmaması gerektiğini, F.Bahçe Koleji'nin gereksiz olduğunu söylüyorlar. YÖK'ten karar çıktıktan sonra 25 milyon doları nereden bulacağımızı soruyorlar. Yönetimi bu parayı bulamayacak güçteyse bu camia bunu kendi içinde halleder. Eğitim, seçim malzemesi yapılmamalı, tıpkı din gibi.

TÜSİAD'A İHTİYAÇ YOK
Zenginler kulübü mantığıyla F.Bahçe'yi kalkındıracaklarını iddia edenler, F.Bahçe'yi tanımıyor ve değerlerini bilmiyordur. F.Bahçe halkın takımıdır. Değerlerimiz seçim malzemesi yapılamaz. Fenerbahçe'nin herhangi bir TÜSİ- AD'a ihtiyacı yoktur. Fenerbahçe, 10 tane zengine mahkum edilemeyecek kadar büyüktür.

BORÇ 200 MİL YON DOLAR
F.Bahçe'nin '1 milyar lira veya 500 milyon dolar borcu var' diyorlar. Yalnız Fenerium'un değeri 300 milyon, Futbol AŞ'nin değeri 800 milyon. Toplam borç 200 milyon dolar.

EVLERİ SİZE SORACAĞIM
Kulübe, yatırım yapalım amacıyla evler ve arsalar aldık, tesisler yaptık. Biz gittikten sonra 'bir çöpü yok' denilen kulübe bir şeyler kalsın istedik. İlk kongrede de 'satılsın mı veya bu şekilde devam etsin mi?' diye sizlerin oyuna sunacağım. 'Parayı iade edin' derseniz ederim.

KOMBİNELERİ İADE ETTİ
F.Bahçe'nin gücü olmadan bir şey olmaz. Süreç devam ederken yönetim kurulumuz Acıbadem ile ortaklığı bozmaya karar vermiş. O arada Mehmet Ali Bey oyunculara paralar ödemiş. Kombine kartı almış. Sonra Mehmet Ali Aydınlar ne yapmış? Kombineleri iade edip, 102 bin 592 lirayı kulüpten geri almış. (Oyunculara verdiği avanslar) KDV'siyle beraber 1 milyon 157 bin 990 lira kulüpten tahsil etmiş. Kulübü çok seviyor..."

G.SARAYLILAR'I ARIYORLAR
Geçen gün Eren diye bir isim arıyorlar. Bir bayan çıkıyor, Eren Bey ile görüşmek istiyor, kongreyle ilgili oy istiyorlar. Aldıkları yanıt, Eren 4 yaşında bir çocuk. Allah aşkına yapmayın bunları. Bir aile dostum anlattı, G.Saraylılara oy için mesaj çekiyorlar.

HARCADIKLARI PARAYA YAZIK
Fenerbahçe taraftarı, kongre üyesi, şahsiyetlidir kişiliklidir. Kongre üyesi para karşılığında veya bilmem ne karşılığında oyunu satmaz. Gazetelere ilan veriyorlar. Yazık o paralarınıza. Fenerbahçe'ye verin. Bari bir şeye yarasın.

ARABAYI ÇALACAKTIM , VAZGEÇTİM
6222 nolu yasa değişsin istemedik ama çok ağır bir yasaydı. Şüphe dahi cezalandırılıyordu. Hakime şunu sordum: Araba çalmaya gittiniz. Anahtarı soktunuz ama vazgeçtiniz. Döndünüz ve gittiniz. Bu suç mu şimdi?

Neden adayım?
Herkes şunu bilsin ki benim görev sürem 3 Temmuz'dur. Bu süreç tamamlanmadan ve 3 Temmuz'un tüm kanıtları Fenerbahçe üzerinden temizlenmeden bizim görevimiz bitmez, bitmeyecektir.

AYDINLAR'A 13 SORU SORDU
Yıldırım, basın toplantısında Aydınlar'a 13 soru yöneltti. İşte o çarpıcı sorulardan bazıları:
2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir? Fenerbahçe'nin şike yaptığına inanıyorsan, şampiyonluk kupasını Trabzon'a verecek misin? Puan silecek misin?
TFF başkanlığın döneminde 19 maçta şike olduğunu söyleyen Etik Kurulu raporuyla, aynı kişilerden oluşan Etik Kurulu'nun ikinci raporu arasındaki bu büyük farkın sebebi, senin görevde olmaman mı ?
Rakip takımın kutlamalarında onur konuğu olmanı nasıl açıklayacaksın? Sen Galatasaray'ın Fenerbahçe başkan adayı mısın? Lutfi Arıboğan, İlhan Helvacı ve Ebru Köksal'ı da yeni yönetimine alacak mısın?
Başkan olursan, F.Bahçe'yi G.Saray'a katma projeni hayata mı geçireceksin?" İbrahim Akın'a lisans verme şartı olarak, şikeyi itiraf etmesini söyledin mi, söylemedin mi? UEFA müfettişi Cornu, Türkiye'ye geldiğinde İlhan Helvacı ve Lutfi Arıboğan ile havalimanın bir odasında 2 saat neler konuştunuz?

Aydınlar: Ali Koç benden özür dilesin
Ali Koç'un açıklamalarının ardından yazılı bir açıklama yapan Mehmet Ali Aydınlar, "Fenerbahçe Başkanı olduğum takdirde şike yapmayacağım' şeklinde bir açıklama yaptığım iddiasında bulunmuştur. Hiçbir kimseye, hiçbir ortamda böyle bir açıklama yapmış olmam söz konusu bile değildir. Temelsiz bu iddiayı dile getiren Sayın Ali Koç'tan bu açıklamasını düzeltmesini ve benden özür dilemesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Divan başkanlığı Küçük'e
Ülker Sports Arena'da 10.30'da başlayacak tarihi kongrede ilk olarak genel kurul başkanlık divanı seçimi yapılacak. Vefa Küçük ismi üzerinde uzlaşıldığı öğrenilirken ardından Aziz Yıldırım yönetimi hakkındaki faaliyet raporları okunacak ve mevcut yönetim ibraya sunulacak. Sonrasında ise Recep Özcan'ın açtığı dava kapsamında Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu için 'kötü şöhret' oylaması yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1998'lere dönmeyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN