Türkiye'nin en iyi haber sitesi

F.Bahçe Kongresi'nde flaş karar

Giriş Tarihi: 2.11.2013 13:49 Güncelleme Tarihi: 2.11.2013 15:58
Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri İlhan Ekşioğu ile için yapılan "kötü şöhret sahibi" olup olmadıkları yönündeki oylamada, 3 yöneticinin de bu şekilde bir şöhrete sahip olmadıkları oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin en önemli maddelerinden birini oluşturan konuyla ilgili oylama yapılmadan önce, adı geçen yöneticilere söz hakkı verildi.

, 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan süreçte kendisinin ve ailesi için en önemli oylamanın bu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu oylama 3 Temmuz'dan bugüne kadar bize yapılan linç kampanyasına en büyük yanıt olacak. Unutmayın ki, burada oylanan Fenerbahçe'nin manevi şahsiyetidir, ben ve arkadaşlarım değil. Sizlerin bize bu süreci yaşatanları ve bunlara çanak tutup yardım eden sözde Fenerbahçelileri asla affetmeyeceğinizi ve unutmayacağınızı biliyorum. Bu seçimde kazananın Fenerbahçe ve en önemlisi cumhuriyetimiz olması dileğiyle hepinizi selamlıyorum."

Şekip Mosturoğlu da 3 Temmuz süreciyle ilgili verilen bu kararın Fenerbahçe ailesinde kabul görmediğini düşündüğünü belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Yaşadıklarımızı ve neleri yitirdiğimizi çok iyi biliyorsunuz. 3 Temmuz'dan beri hayatımızın tek amacı sürece karşı hukuk mücadelemiz olmuştur. Bu büyük haksızlık giderilene kadar da mücadelemiz sürecektir. Tek bir talebim var, böyle bir iddiayla Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyelerini bağdaştıranlara en güzel cevabı verin. Açılan bu davada verilecek karar şahsımızdan çok kulüple alakalı. Ne gibi sonuçlar doğuracağını çok iyi biliyorsunuz. Burada başkan ve yöneticilerin şike yapıp yapmadığı, Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonu şampiyonu olup olmadığı, kupanın bizden alınıp alınmayacağı oylanacaktır. Fenerbahçe'nin tüm şampiyonlukları alın teriyle kazanılmıştır. 2010-2011 sezonu kupasının tek farkı bizim için en kutsal olmasıdır."

Konuşmaların ardından her üç yönetici için de ayrı ayrı oylama yapıldı ve kötü şöhret sahibi olmadıkları oybirliğiyle kabul edildi.

Bu arada, Aziz Yıldırım'ın, Ekşioğlu ve Mosturoğlu'nun konuşmaları sırasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar da başkan ve iki yöneticinin kötü şöhret sahibi olmadığı yönünde oy kullandı.

Öte yandan, Kongre Divan Başkanlığı, kabul etmeyenleri sorduğunda el kaldıran olmayınca, Aziz Yıldırım yanlıları, karşı gruba "kaldırın ellerinizi" diye bağırdı. Bu sırada sözlü tartışmalar yaşandı.

ADAY OLAMADI

Fenerbahçe'de başkan adayları arasında yer alan Hulusi Belgü'nün geçici ihraç kararının kaldırılması genel kurulca reddedildi.

Seçim Divan Kurulu tarafından Hulusi Belgü'nün geçici ihraç kararının kaldırıp kaldırılmaması oylandı. İlk sonuçta Belgü'nün ihracı açıklanınca bazı üyeler buna tepki gösterdi. Bunun üzerine Divan Kurulu tekrar oylama yaptırdı. Oylama sonucunda Hulusi Belgü'nün geçici ihraç kararının kaldırılması genel kurul tarafından reddedildi.

Bu durum üzerine Hulusi Belgü'nün adaylığı düşmüş oldu. Bu kararı protesto eden bir grup ise salonu terk etti. Oylama sırasında Aziz Yıldırım'ın red oyu vermesi dikkatlerden kaçmadı.

Bu arada Aziz Yıldırım'a kötü şöhret davası açan ve öncesinde kulüpten ihraç edilen Recep Özcan'a af yolu açacak oylama ise oy çokluğuyla reddedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
F.Bahçe Kongresi'nde flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN