Türkiye'nin en iyi haber sitesi

F.Bahçe'de tarihi kongre

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısının ilk günü sona erdi.

Giriş Tarihi: 2.11.2013 10:46 Güncelleme Tarihi: 2.11.2013 16:49
Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen genel kurul, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı tarafından açıldı. Gündemin ilk maddesi gereği Kongre Divan Başkanlığı seçimi yapılırken, verilen tek önergeyle, Vefa Küçük başkanlığındaki kurul, oybirliğiyle seçildi.

Seçimin ardından bir konuşma yapan Küçük, Fenerbahçe'nin kongreden daha da güçlenerek çıkmasını temenni ederek, "İnşallah iki gün sürecek kongre, kulübümüze yakışır bir intizam içinde geçer. Kongremizin, tarafsız, sakin, adil şekilde geçmesi için elimizden gelen bütün gayreti sarf edeceeğiz. Aynı gayreti adaylarımızdan ve sizlerden de beklediğimi ifade etmek istiyorum" dedi.

Mevcut başkan Aziz Yıldırım, kongrenin başlangıç saati olan 10.30'da salona girerken, diğer adaylardan Mehmet Ali Aydınlar, başlangıca 5 dakika kala geldi.

Aziz Yıldırım, içeri girdiğinde salondaki üyelerin büyük bölümü alkışlarla tezahüratlar yaptı. Kongre üyelerini selamlayan Yıldırım, daha sonra yönetim kurulu üyeleriyle beraber yönetim masasına oturdu. Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi Mithat Yenigün, masa üzerinde bulunan Süper Lig 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasını beraber tutarak masanın önüne koydular.


"İYİKİ DOĞDUN BAŞKAN" TEZAHÜRATLARI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, bugün 61 yaşına giren başkan Aziz Yıldırım için salondan sürpriz bir doğum günü kutlaması yapıldı.

Kongre üyelerinin bazıları bir anda "İyiki doğdun başkan" şeklinde tempo tutarken, Yıldırım, bu sürpriz karşısında ayağa kalkıp üyeleri selamladı.

2010-2011 ŞAMPİYONLUK KUPASI YÖNETİM MASASINDA

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın sonrasında "3 Temmuz" süreci yaşanan 2010-2011 sezonunda elde ettiği Süper Lig şampiyonluğunun kupası yönetim kurulu masasına konuldu.

Diğer genel kurullarda olduğu gibi kongre salonunda başkanlık divanının önüne sarı-lacivertli takımların bütün branşlarda kazandığı kupalar sergilenirken, 2010-2011 şampiyonluk kupası yönetim masasında yer aldı.

Kongreye gelenlere salona girişte Aziz Yıldırım döneminde yapılan tesisler, alınan sportif başarılar ve ekonomik atılımların yer aldığı kitapçığın yanı sıra, gazeteci Yılmaz Özdil'in "Fenerbahçeli olsam" başlıklı yazısı dağıtıldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Kongre için Ülker Sports Arena'nın girişinde ve içinde geniş güvenlik tedbirleri uygulandı.

Çok sayıda çevik kuvvet aracı salonun yakınında konuşlanıp çevrede önlemler alırken, kongre üyesi kartı bulunmayanlar salona alınmadı. Başkasının kartlarıyla girmek isteyenlerde tespit edilip engellendi.

MEDYANIN İLGİSİ BÜYÜK

Önceki günlerde, başkan adayları Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar arasında sert atışmaların yaşanmasıyla gerginliği artan kongreye medyanın ilgisi büyük oldu.

Çok sayıda basın mensubu, kongrede yaşananları haberleştirmek için salonda kendilerine ayrılan yerde hazır bulundu. Sarı-lacivertli kulüpten dün yapılan açıklamada, başvuruda bulunan toplam 214 medya mensubunun akreditasyonunun gerçekleştirildiği bildirilmişti.

STATTAN ARENA'YA SERVİS

Fenerbahçe Kulübü, olağanüstü seçimli genel kurul için üyelere ulaşım kolaylığı sağlayarak Ataşehir'deki Ülker Sports Arena'ya ring seferleri yaptırdı.

Bu sabah saat 08.30'da başlayan seferlerin, oy verme işleminin yapılacağı yarın da aynı saatten itibaren gerçekleştirileceği bildirildi.

"KULÜBÜN GERÇEK BORCU 463 MİLYON LİRADIR"

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında denetim kurulu, kulüp yönetim kurulunun faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edilmesini önerdi.

Ülker Sports Arena'daki kongrede Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük, yönetim kurulunun faaliyet raporunu üyelere gönderdiği için yeniden okunmasını istemediğini belirterek, faaliyet raporunun okunup okunmamasını üyelerin oylarına sundu. Oylama sonucunda yönetim kurulu faaliyet raporunun okunmaması kabul edildi.

Oylamanın ardından denetim kurulu raporunu kurul üyesi Sadettin Nalbantoğlu okudu. Nalbantoğlu, Fenerbahçe Spor Külübü Derneği'nin 01.01.2013 ile 31.08.20113 tarihleri arasındaki toplam gelirlerinin 89 milyon 416 bin 110 lira 14 kuruş, toplam giderlerin 152 milyon 344 bin 458 lira 79 kuruş olduğu ve 62 milyon 928 bin 348 lira 65 kuruş gider fazlası oluştuğunu açıkladı.

Nalbantoğlu, söz konusu dönemi kapsayan raporlarında bilanço ve gelir-gider tablolarının defter kayıtlarıyla uyum içinde olduğunun tespit edildiğini belirterek, "Bahse konu dönem için yönetim kurulunun faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edilmesi yönündeki önerimizi genel kurulumuzun taktirlerine arz ediriz" dedi.

TAHİR PEREK'İN AÇIKLAMASI

Kulüp asbaşkanı Tahir Perek, denetim kurulu raporunun okunmasının ardından kürsüye gelerek, kulübün borçlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Perek, son zamanlarda kulübün borçları hakkında çok çelişkili ve yüksek rakamlardan bahsedildiğini, gerçek borcun bahsedilen rakamlar gibi olmadığını söyledi.

Fenerbahçe'nin borcunun 800 milyon lira olarak göründüğünü, ancak Fenerbahçe Kulübü Derneği'nin borcunun 165 milyon lira, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin ise 397 milyon lira olmak üzere toplam kulübün borcunun 562 milyon lira olduğunu kaydeden Tahir Perek, "Şu anda 100 milyon civarında hazır varlıklar var. Kulübün gerçek borcu 463 milyon liradır" diye konuştu.

Perek, uzun vadeli borçlardaki yaklaşık 340 milyon bedelin borçla alakası olmadığını ileri sürerek, "Migros tribün, Ülker de Arena yapmış, bunları bize fatura ediyor. Bu para ödenecek değildir. Nasıl kapanacak. Migros tribünü Migros'a ve Arena'yı da Ülker'e kiralamış durumdayız. Kira gelirlerini bu borçlardan tenzil ediliyor" diye konuştu.

Kulübün, Fenerbahçe Futbol AŞ'ye borcunun 204 milyon lira olduğunu aktaran Perek, bu borcun karşılığında değeri yaklaşık 300 milyon lira olan Fenerium'un hisselerini devretmeyi düşündüklerini ifade etti.

Tahir Perek, maddi duran varlıkların ise 756 milyon lira olduğunu kaydetti.

Bu arada, kısa bir süre önce başkan Aziz Yıldırım ile ters düşen genel sekreter Talat Yılmaz, yönetim kurulu masasında bulunmadı.

ALİ ŞEN: BİZİ HİÇBİR GÜÇ YIKAMAZ

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı Ali Şen, seçimli olağanüstü genel kurulun birlik ve beraberlik ortamı içinde başladığını ifade ederek, "Bu beraberlik olduğu müddetçe bizi hiçbir güç hiçbir zaman yıkamaz" dedi.

Ülker Sports Arena'na gerçekleştirilen genel kurulda, yönetim kurulu faaliyet raporunun görüşülmesi bölümünde ilk sözü alan Şen, Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük ve Aziz Yıldırım'ın elini sıktı. Şen'in Yıldırım ile bir araya geldiği sırada ikiliyi üyeler alkışladı.

Fenerbahçe kongresinin ülke gündeminde ilk sıralarda yer aldığını ve bundan gurur duyduğunu ifade eden Şen, birlik ve beraberliğe yönelik bir konuşma yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"Bu kulübü ilk başkanımız Ziya Songülen'den Aziz Yıldırım'a kadar olan bütün başkanlar, yöneticiler, kulüp için emek sarfedenler, kulübü önemli bir noktaya getirdiler. Ne mutlu ki böyle bir birliğe ve beraberliğe sahibiz. Allah bu beraberliği birliği bozmasın. Bu beraberlik olduğu müddetçe bizi hiçbir güç, hiç kimse, hiçbir zaman yıkamaz. Bundan gurur duyuyorum."

Geçmişte kongre divan başkanının kim olacağının genel kurullardan iki gün evvel konuşulmaya başlandığını ve bunun kavgasının yapıldığını hatırlatan Şen, bugün başkan adaylarının bir kişi üzerinde (Vefa Küçük) anlaşmasının, kulübün birlik ve beraberlik içinde devam ettiğini gösterdiğini söyledi.

HALUK BURCUOĞLU'NUN KONUŞMASI

Prof. Dr. Haluk Burcuoğlu'nun, 3 Temmuz sürecinden başkan ve yönetim kurulu üyelerinin sorumlu tutulmasına katılmadığını ifade ettiği konuşmasını, salonda bulunan üyelerin büyük bölümü ayakta alkışladı.

Yönetim kurulunun ve başkanın eleştirilmesine itiraz etmediğini ancak bir konuda yüreğinin sızladığını ifade eden Burcuoğlu, "3 Temmuz sürecinden başkanı ve yönetim kurulu üyelerini sorumlu tutmaya kesinlikle katılmıyorum" dedi.

3 Temmuz sürecinde tüm camianın dik durarak kulübü ayakta tuttuğunu belirten Burcuoğlu, "İçeride sayın başkan ve bazı yöneticiler, çok değerli Fenerbahçeliler, dışarıdaki yöneticiler ve aslanlar gibi teknik direktör Aykut Kocaman bu kulübü dimdik ayakta tutmuşlardır. Bugün Fenerbahçe hala en büyük ise o dimdik duruşun eseridir, bunu unutmayalım. Başka hangi kulübün başına böyle bir senaryo gelseydi hiçbir şekilde bu kadar dik duramazdı" şeklinde konuştu.

Genel kurul üyesi Faik İçmeli, Fenerbahçe'nin bir değişime ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bunu kabullenmek zorundayız. İş hayatındaki başarısı ve değişime katkısıyla bu Mehmet Ali Aydınlar olacaktır" diye konuştu.

Bu arada, kongre üyesi Kemal Açıkgöz'e, kulübün otoparkı ve oyun salonuyla ilgili talepler konusunda konuşmaya başladıktan kısa bir süre sonra üyeler, konuşmasını sonlandırması için tepki gösterdi.

FUNDA SİBEL PALA'NIN GÖRÜŞLERİ

Fenerbahçe'nin 23-24 Mayıs 2009'da yapılan olağan genel kurulunda başkan adayı olup 66 oy alan kongre üyesi Funda Sibel Pala, Fenerbahçe'nin yaşadığı zor durumların sorumlusu olarak gördüğü Mehmet Ali Aydınlar'ı başkan olarak görmediğini ifade etti.

Sözlerini Aydınlar'a yönelten Pala, özetle şunları kaydetti:

"Eğer masum ve iyi bir Fenerbahçeliysen, Fenerbahçe'yi Avrupa'da ve Türkiye'de zor duruma sokan 1. etik kurulu raporunu neden hazırlattın? Baskılara boyun eğdin. Eğer baskılara boyun eğdiysen, Fenerbahçe makamı her gün yeni bir savaş makamıdır. Biz 3 yıldır neden sokaklarda bağırıyoruz? Kendimizi kendimiz yöneteceğiz diye bağırıyoruz. Ben yarın oyumu sadece Aziz Yıldırım'a vermeyeceğim. Ben yarın oyumu bana 3 Temmuz'dan bu yana bu acıyı yaşatanların yüzüne tokat atmak için vereceğim. Bu kürsüye de 'korkmuyorum' demek için çıktım."

YÖNETİM KURULUNUN FAALİYETLERİ İBRA EDİLDİ

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında kulüp yönetim kurulu, oybirliğiyle ibra edildi.

Ülker Sports Arena'da devam eden kongrede, üyelerin raporlar hakkındaki görüşlerinin ardından yönetim kurulunun ibrası oya sunuldu. Oylama sonucunda yönetim kurulunun faaliyetleri oybirliğiyle ibra edildi.

Bu arada, görüşmeler sırasında söz alan üyelerden Bedri Baykam, UEFA Başkanı Platini, UEFA Tahkim Kurulu ve CAS'ın sarı-lacivertli kulüp hakkında aldığı kararların haksız olduğunu vurgulayarak, "Bu kulübün şike yaptığına inansak, o kupayı Trabzon'a götürür biz veririz. Ceza alan hiçbir kulüp, futbolcu yok. Biz şikeyi kendi kendimize mi yaptık? Volkan, Alex'ten bilerek gol mü yedi?" diye konuştu.

Öte yandan, kongre salonuna gelen yönetici Talat Yılmaz, kongreyi üyelerin arasında takip etti.

AZİZ YILDIRIM "KÖTÜ ŞÖHRE SAHİBİ" DEĞİL

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında, 3 Temmuz sürecinde tutuklu yargılanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun, üyelik durumları için yapılan görüşme ve değerlendirmede, üç yöneticinin de "kötü şöhret sahibi" olmadıkları oybirliğiyle kabul edildi.

BELGÜ ADAY OLAMIYOR

Fenerbahçe Kongresi'nde başkan adayı Hulusi Belgü'nün ihracının kaldırılması talebi oy çokluğuyla reddedildi. Belgü başkan adayı olamıyor.

RECEP ÖZCAN'A AF YOK

Aziz Yıldırım'a kötü şöhret davası açan ve öncesinde kulüpten ihraç edilen Recep Özcan'a af yolu açacak oylama, oy çokluğuyla reddedildi.

EK BORÇLANMAYA KABUL

Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulunun ek borçlanma isteği, genel kurul tarafından oy birliği ile kabul edildi.

AYDINLAR: "2010-2011 ŞAMPİYONLUK KUPASI FENERBAHÇE'NİN

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında başkan adayı olan Mehmet Ali Aydınlar, Süper Lig'de 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupası sahibinin tartışmasız Fenerbahçe olduğunu, bu kupayı kimsenin sarı-lacivertli kulüpten geri alamayacağını söyledi.

Ülker Sports Arena'da yapılan kongrede konuşan Aydınlar, kendisine "2010-2011 şampiyonluk kupası kimin?" diye çok fazla soru sorulduğunu belirterek, "Bu kupa tartışmasız Fenerbahçe'nin. Bu kupa Anayasa teminatındadır. Bu kupayı hiç kimse Fenerbahçe Kulübü'nden geri alamaz" dedi.

Bu sözler üzerine salondaki bazı üyeler tepki gösterdi. Mehmet Ali Aydınlar, bu tepkiler üzerine, "Arkadaşlar, benim federasyon başkanlığım döneminde bu kupa hakkında karar verilmemiştir. Karar benden sonra verilmiştir, Tahkim Kurulu bu kararı onaylamıştır. Tahkim Kurulu'nun kararı Anayasa'nın teminatı altındadır" ifadelerini kullandı. Salondan yine tepkiler yükselirken, Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük üyeleri uyardı.

Mehmet Ali Aydınlar, konuşmasında daha sonra şunları kaydetti:

"Ben Mehmet Ali Aydınlar... Fenerbahçe ve Cumhuriyet sevdalısı Mehmet Ali Aydınlar. Bu kürsüden kendim ve ekibim adına hep birlikte, Türkiye'nin en büyük kulübünü yeniden büyük Fenerbahçe taraftarının ve camiamızın gururu haline getireceğimize, Fenerbahçemizin mali olarak şeffaf ve hesap verebilir bir kulüp olmasını sağlayacağımıza, Atatürk'ün kulübü Fenerbahçe'ye maddi ve manevi anlamda tarihinin en parlak dönemlerini yaşatacağımıza, kulübümüzü düzgün işleyen evrensel bir organizasyon yapısına kavuşturacağımıza, Fenerbahçe'yi her sıralamada Avrupa'nın en büyük 5 kulübünden birisi yapacağımıza, üç büyük branşta her yıl Şampiyonlar Ligi seviyesinde en az çeyrek ve yarı final oynayacak takımlar kuracağımıza, bu kulübün tüm bileşenlerini kuçaklayarak bütün unsurlarıyla geleceğe taşıyacağımıza, sevgi, barış ve huzur dolu bir Fenerbahçe yaratıp, gelecekte çocuklarımızın gurur duyacakları Fenerbahçe sevgisini yeniden büyütecek, çok büyük bir kulüp yaratacağımıza ve bu yolda mücadelemizi hep birlikte sonuna kadar omuz omuza sürdüreceğimize büyük Fenerbahçe'nin değerli kongre üyeleri huzurunda namusum ve şerefim üzerine and içerim."

Aydınlar, konuşmasının başında "Sayın başkan, sizin de doğum gününüzü tebrik ediyorum" diyerek, Aziz Yıldırım'ın doğum gününü kutladı.

Mehmet Ali Aydınlar, konuşmasının ardından salondan ayrıldı.

AZİZ YILDIRIM'DAN AYDINLAR'A: NASIL YAPACAKSIN?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Aziz Yıldırım, diğer başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'a vaadleriyle ilgili, "Kulübü Real Madrid gibi yapacakmış. Bütçesi 800 milyon Euro. Fenerbahçe'nin bütçesi 150 milyon Euro. Nasıl yapacaksın?" diye sordu. Başkan Yıldırım, Fenerbahçe - Galatasaray maçına geleceğini söyleyen sarı - kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal'a da 'Ancak protokole gelirsin" dedi.

Fenerbahçe Kulübü'nde Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'un ilk günü Aziz Yıldırım'ın konuşmasıyla tamamlandı. Aziz Yıldırım, kendisinden önceki dönemler ve diğer başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar hakkında konuştu.

Başkan Yıldırım, "Kürsüye geldim konuşacağım da Mehmet Ali bey dışarı çıktı. Kime konuşacağım? Kime sorular soracağım?" deyince başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'ın listesinde bulunan Faik İçmeli itiraz etti. Yılıdırm ve İçmeli arasında sözlü tartışma yaşandı.

Bu sırada Başkan Aziz Yıldırım, "15 senedir yanımdasın Faik İçmeli, benden hiçbir şey öğrenememişsin. Bir de siyasetçiyim diyorsun. Otur yerine de dinle. Mehmet Ali Bey gitti, ben kime soru soracağım? Faik sana soracağım ama anlamıyorsun. Adama mesaj atıyorsun, oy ver diyorsun ama, adam Galatasaraylı. Siz alıştınız tabii Türkiye Futbol Federasyonu'nda, etrafınızda Galatasaraylılarla çalışmaya." dedi.

Aziz Yıldırım'ın bu sözlerine tepki gösteren Faik İçmeli'ye ise Divan Başkanı Vefa Küçük müdahale etti ve Aziz Yıldırım'ı polemik yerine genel kurula hitap etmesini istedi. Aziz Yıldırım ise "Saygı gösterdim, saygı gösterin." diyerek Aydınlar ve ekibine tepki gösterdi.

Mehmet Ali Aydınlar'ın kulübün mali durumunun şeffaf olmadığı yönündeki eleştirisine Yıldırım, "Fenerbahçe Futbol AŞ, SPK'ya bağlı. SPK denetliyor. Ne şeffaf olacak başka. Denetleme Kurulu var, o da geliyor denetliyor. Denetleme Kurulu'na karışmıyoruz." karşılığını verirken, eski başkanlardan Ali Şen'i de desteklemesi için konuşmaya davet etti.

1998 yılında başkan olduğunu hatırlatan Aziz Yıldırım, "Benim göreve geldiğim tarihte, Fenerbahçe'nin varlığı 5'se şimdi 75'dir." diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Aydınlar gitmeseydi, ben ona güzel bir teklif yapacaktım. Fenerbahçe'nin 463 milyon Dolar borcu var. Ben yuvarlak 500 milyon diyorum. 500'den yukarı ne çıkarsa ben ödeyeceğim. 700 - 800 ne çıkarsa ben taahhüt edeceğim. Her şeyimi satacağım, ben o parayı ödeyeceğim ama çıkmazsa siz de o parayı Fenerbahçe'ye verecek misiniz? Hodri meydan.

Şunu batırdılar, bunu batırdılar. Şu salona, esere bakın. Faruk Ilgaz'da rakı kokularının içinde kongre olurdu. Faruk Ilgaz'ı düzelttik. Oradan buraya geldik. Ben betondan anlıyorum bunu yaptım. Türkiye'de kaç futbol kulübünün böyle salonu var. Bir gün gelirsiniz, yaparsınız ama karalamayın. Fenerbahçe benimle birlikte varlık sahibi olmuştur."

"RECEP ÖZCAN 3 MİLYON DOLAR İSTEDİ"

Başkan Aziz Yıldırım, Recep Özcan'ın davayı çekmek için 3 milyon dolar istediğini söyledi. Yıldırım, şöyle devam etti: "Recep Özcan diye bir adam var, ben ve arkadaşlarım şike yapmışız, kötü şöhret sahibiyiz diye Fenerbahçe'yi mahkemeye verdiniz. Ayıp ya! Bu adam sizin içinizdendir. Ya bunlar rezil! Recep Özcan, mahkemeden davayı çekmek için 3 milyon dolar istedi. Bunu burada söylüyorum. Bilin, öyle yok, para vermedim."

"ÜNAL AYSAL, MERAK ETMESİN GELEMEYECEK"

Fenerbahçe - Galatasaray maçına geleceğini söyleyen sarı - kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal'a da cevap veren Aziz Yıldırım, "Merak etmesin gelemeyecek." diyerek şöyle konuştu:

"İyi bir Fenerbahçe başkanı seçilirse geleceğim diyor. O başkan da Mehmet Ali Bey. Merak etmesin gelemeyecek. Ancak protokole gelecek. Başka yere de oturamaz. Mehmet Ali Bey iyi insan. İyi insan; ama biraz zayıf kalıyor. Federasyonda Mehmet Ali Bey'in etrafını Galatasaraylılar sardığı için yanlış yaptı."

"KONGRE OLAĞAN DEĞİLDİ"

Aziz Yıldırım, çok olgun bir kongre yaptıklarını belirterek, "Herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için hayırlı olmasını diliyorum. Bu kongre olağan değildi. Mahkeme kararıyla oldu. TBMM'den çıkan bir karar gibi karar alarak bizi buna mecbur etti." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin bu yıl da her dalda şampiyon olacağını dile getiren Yıldırım, bu akşam saat 19.00'da Bursaspor'a konuk olacak futbol takımına da başarılar dileyerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Gönüllerimiz onlarla. Hepinize teşekkür ediyorum. Buradan selam olsun bütün Fenerbahçeliler'e."

KONGREDE İLK GÜN SONA ERDİ

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda birinci günün sonuna gelindi. Ülker Sports Arena'da başlayan ilk günde başkan adayları üyelere birer konuşma yaptı.

BAŞKANLIK SEÇİMİ YARIN

Sarı - lacivertli kulübün başkanlık seçimi yarın yapılacak. Oy verme işlemleri yarın saat 10.00'da başlayacak ve saat 17.00'de de sona erecek.

Bugün yapılan oylama sonunda Hulusi Belgü'nün başkan adaylığı düşerken, Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ve Yamen Uzun yarın başkanlık için yarışacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
F.Bahçe'de tarihi kongre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN