Gürcan BİLGİÇ: Toplantıların analizi

Giriş Tarihi: 2.11.2013
SAAT 10:30 WYNDHAM Hotel

ALİ KOÇ DOĞRULADI
Ali Koç süreçle ilgili daha önceki açıklamalarının geniş bir tekrarını verdi. Ama bir soruyu cevapladı. Fenerbahçe'nin hukukçu yöneticileri Tolga Deniz Aytöre ve Şekip Mosturoğlu, UEFA ve Futbol Federasyonu ile yapılan üçlü bir protokolu basın mensuplarına dağıtıp, "Bizle tek kelime konuşmadan zaten suçlu olduğumuzu ilan etmişler" dediler. Aydınlar ise bu pazarlığı Fenerbahçe yöneticilerinin yaptığını iddia etmişti. Ali Koç ortaya çıkıp, bunu doğruladı, hiçbir garanti almadıkları için de imzalamadıklarını söyledi.

SAAT 14:00 Faruk Ilgaz Tesisleri

ÖNCELİKLİ İTİRAFLAR!
Aziz Yıldırım, Ali Koç'un ardından mikrofona geçti. İkisi de hedef tahtasına Mehmet Ali Aydınlar'ı, dolayısı ile 3 Temmuz sürecini koydular. Hulusi Belgü'nün dün yaptığı açıklamadaki gibi kimsenin umurunda Fenerbahçe'nin geleceği, gelirgider dengesi veya sportif olarak nasıl daha büyüyeceği yoktu. Ne olursa olsun, kongreyi kazanmak üstüne bir politika geliştirmişlerdi. Bu nedenle projeleri yorumlamayı beklerken, suçlamaları dinlemek durumunda kaldık. Aziz Yıldırım önemli itiraflarda bulundu. Şike konusunda, "Düşündüğümüzü, yapmışız gibi davrandılar" dedi. Daha önce de "şike yaptımsa Fenerbahçe için yaptım" demişti. Sonra da "Bu sürecin tek sorumlusu Futbol Federasyonu'dur" gibi garip bir sonuca vardı. Halbuki bu sözleri söyledikten sonra hangi yargıç veya UEFA yetkilisini "suçsuz" olduğuna ikna edebilirsin ki... Bir başkası ise kongre kazanmak için 500 bin dolar ödediğini söyleyip, sonra da "Bu kulüpte oylar satılık değildir" demesi... Bu gerçekse, kalan kongrelerde Yıldırım'ın karşısına rakip çıkarmayıp, "Başkan devam etsin" diyen grup liderleri için başka soru işaretleri de gündeme geldi.

SAAT 17:00 FOUR SEASONS Hotel

SÖYLENENLERİN TEKRARI
Aydınlar konuşmasında net bir yönetim eleştirisi yaparak, Aziz Yıldırım döneminin yanlışlarına dikkat çekerek başladı ve devam etti. Vurguladıkları, yıllardır olmasını gerekenlerin ve söylenenlerin rin tekrarı oldu. Yıldırım'ın 15 yıl boyunca söyleyip yapmadıkal rına Aydınlar "gerçekleşecek" sözü ile yaklaştı. Ve yönetimin yedi ismi. Türkiye'nin üst düzey işadamı ve yöneticilerini kürsüye çıkardı. Onların başarı performansını, kulüp için yönlendireceğini gösteriyordu. Bir finans, bir iletişim ve bir de organizasyon gurubu vardı sahnede... Peki 3 Temmuz ile yapılan yakıştırmalara cevabı ne oldu. Kısa kesti, "Alınteri ile kazanılan bu kupa bugün sorgulanıyorsa, nedeni Aziz Yıldırım'dır" diyerek yorumunu yaptı. Bugün kongre kürsüsü adaylara açılırsa, atışmaların ikinci etabını seyrederiz.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürcan BİLGİÇ: Toplantıların analizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN