Parayı ben vereceğim

Giriş Tarihi: 3.11.2013

Fenerbahçe'de tarihi gün geldi çattı... Sarı-lacivertli genel kurul üyeleri, saat 10.00'da başlayacak oylamayla yeni başkanını seçecek

Fenerbahçe'nin tarihi kongresi öncesi son konuşmasını yapan Mehmet Ali Aydınlar, salondaki havanın kendisine umut verdiğini söyledi. SABAH'a özel açıklamalar yapan Fenerbahçe başkan adayı, "İki bin Aziz Yıldırım destekçisiyle beraber salonda 2500 civarında insan vardı. Zaten Yıldırım'ın getireceği insan sayısı bu kadardı. En fazla 1000 oy daha alsın. Biz kongreyi kazanacağız. Bugün salonu görünce bundan iyice emin oldum. Hiçbir şüphem kalmadı. Genel kuruldan önce nasıl iddialıysam, bugün de iddialıyım" değerlendirmesini yaptı.

HEYECANLI DEĞİL GAYET SAKİNİM
F.Bahçe başkanı ve yöneticilerinin kötü şöhret sahibi olmadığı yönünde el kaldırdığına dikkat çeken Aydınlar, "Doğru olan buydu. Aziz Yıldırım 'Finansmanını nereden bulacaksın' diyor. Bu işlerin finansmanı ben ve arkadaşlarım olacağız" dedi. Yorgun göründüğünün farkında olduğunu söyleyen Aydınlar, "Az uyuyorum. Gece neredeyse hiç uyuyamadım. Heyecanlı değil, gayet sakinim. Bu yorgunluk beni hiç yıpratmıyor. Çünkü F.Bahçe'nin yeni bir başlangıç yapması için uğraş veriyorum. Bunun için de yorulacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

'YILDIRIM LİSTE OLUŞTURAMIYOR'
Aydınlar, Aziz Yıldırım'ın listesini oluşturmakta büyük sorunlar yaşadığını öne sürdü. Aydınlar, "Yıldırım, listesine yazacak, yanında olacak Fenerbahçeli bulmakta zorlanıyor. Hatta Aziz Yıldırım beni bugün (dün) sesli mesajla 2 kez oy için aradı! Zamanında Nihat Özdemir'e 'Benden ne istiyorsunuz?' dedim. O da 'Başkan seni en büyük rakibi olarak görüyor' yanıtını verdi. Adıma atılan iftiralar aday olmamın nedenidir. Ferit Şahenk, Hamdi Akın veya Ali Koç aday olsalardı, ben aday olmazdım" dedi.

AYDINLAR'DAN AZİZ YILDIRIM'A KUTLAMA!
Aydınlar, konuşmasının başında "Sayın başkan, sizin de doğum gününüzü tebrik ediyorum" diyerek, Aziz Yıldırım'ın doğum gününü kürsüden kutladı.

İŞTE AYDINLAR'IN 21 KİŞİLİK DEV YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Fenerbahçe'nin başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, listesinde yer alan isimlerin tamamını dün gece Habertürk'te katıldığı programda açıkladı. İşte o isimler:
1) Hamdi Akın,
2) Nezih Barut,
3) Necdet Ersoy,
4) Şaban Erdikler,
5) Recep Tanrıverdi,
6) Nuri Tuna,
7) Cem Topçuoğlu,
8) Mehmet Torun,
9) Tankut Turnaoğlu,
10) Engin KeçeLi,
11) Metin Şen,
12) Dursun Ekşioğlu,
13) Esra Kazancıbaşı Öztekin,
14) Erkan Güral ,
15) Selim Ergüder ,
16) Hasan Tanyeli ,
17) Ekrem Eray Arda,
18) Selim Koray ,
19) Mehmet Okay
20) Nejat Taş Demir,
21) Faik İçmeli.

YILDIRIM BENDEN SAĞLIKLIYDI
Aydınlar, Aziz Yıldırım'ın "G.Saraylılar'ın mı başkanı olacaksın?" sorusuna, "Aziz Yıldırım, en çok G.Saray şampiyonluğu gören F.Bahçe başkanıdır. G.Saraylılar, Yıldırım'ın heykelini Florya'ya dikmek istiyor. Aziz Yıldırım'dan daha iyi bir Fenerbahçe başkanı bulabilir mi?" karşılığını verdi. Aydınlar, ayrıca şike sürecinde hastanede ziyaret ettiği Yıldırım hakkında şok bir iddiada bulundu: "Üzerinde tişörtle ayaktaydı. Benden daha sağlıklıydı. Yatakta olduğu kocaman bir yalan."

'FENER ŞİKE YAPTI' DEDİ Mİ?
Aydınlar, Başbakan Erdoğan'a "F.Bahçe şike yaptı" dediği yönündeki iddialara, "Sayın Başbakan'ın yanına Şenes Erzik ile gittim. Görüşme üç kişi arasında. Bu iddiayı ortaya atanlar Başbakan'a ne söylediğimi nereden biliyorlar? İbrahim Akın'a baskı yaptığımı da iddia edenler aynı kişiler. Akın çıktı beni hiç tanımadığını söyledi. Atılan iftiraları herkes artık anlamıştır. Yarın (bugün) F.Bahçe için yepyeni bir dönem başlıyor" yanıtını verdi.

OYLARIN YÜZDE 60'INI ALIRIM
Aydınlar, kongreye ilişkin tahminini şu sözlerle dile getirdi: "7-8 bin katılım olur. En az 4 bin oy alırım. Yüzde 60'a yüzde 40 oy oranıyla kazanırız. Aksini düşünemiyorum. Fenerbahçe yarından (bugünden) itibaren çok farklı bir çehreye kavuşacak. Fenerbahçe'nin gerçek borcunu kimse bilmiyor. Gelince ilk olarak neyi teslim aldığımızın fotoğrafını çekeceğiz. Herkes gerçekleri görecek. Bir diğer üzüldüğüm konu ise kongrenin siyasi bir seçime dönüştürülmesi çabasıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parayı ben vereceğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN