Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Yıldırım'ın 11. zaferi

Sanat, spor ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı kongrede 9 bin 380 kongre üyesi oy kullandı. Sandıklar 17.00'de açıldı ve sayımlar aynı anda başladı. Rakibine fark atan Aziz Yıldırım, büyük bir coşkuyla 11'inci zaferini kutladı

Giriş Tarihi: 4.11.2013
AZİZ YILDIRIM
6821

MEHMET ALİ AYDINLAR
2383

"Bu sezon tarih yazacağız" diyen Yıldırım, 4 olağanüstü ve 7 de olağan kongre kazandı
Sabahın erken saatlerinden itibaren renkli görüntülere sahne olan F.Bahçe kongresinde kazanan bir kez daha Aziz Yıldırım oldu. Rekor katılımla gerçekleşen kongrede saat 17.00'de sandıkların kapanmasının ardından 9380 kişi Ülker Sports Arena'ya gelerek oy kullandı. Aziz Yıldırım 23 sandık bulunan seçimde 17. sandıkta matematiksel olarak başkanlığını garantiledi. Rakibi Mehmet Ali Aydınlar'a büyük fark atan Aziz Yıldırım 6821 oy ile yeniden başkan seçildi. Mehmet Ali Aydınlar 2383 oyda kaldı. 176 oy ise geçersiz sayıldı. F.Bahçe'ye ilk kez 15 Şubat 1998'de başkan seçilen Yıldırım, aradan geçen sürede aday olduğu 11 kongrede de koltuğu bırakmadı. Bir önceki kongrede (20 Mayıs 2012) cezaevinden aday olup başkan seçilen Yıldırım, olağanüstü kongreyi de kazanarak güven tazeledi.

4 OLAĞANÜSTÜ, 7 OLAĞAN KONGREDE ZAFER

Bugüne kadar 4'ü olağanüstü 7'si olağan toplam 11 kongrenin 7'sine tek aday olarak giren Yıldırım, 2009'dan bu yana başkanlık için ilk kez biriyle çekişti. Aziz Yıldırım, F.Bahçe başkanlığına ilk talip olduğu kongrede (15 Şubat 1998) şu an Divan Kurulu Başkanlığı yapan Vefa Küçük'ü sadece bir oyla geçerek koltuğa oturmuştu.

AZİZ YILDIRIM TARİHE GEÇTİ: 16 YILDA 11 ZAFER
F.Bahçe'de 11 kongre kazanarak 16 yıla yakın süredir başkanlığa devam eden Aziz Yıldırım, 16 yıl ile şu anda F.Bahçe tarihinin en uzun süre görev yapan başkanı unvanına sahip Şükrü Saracoğlu'nu geride bırakmış oldu. Fenerbahçe tarihine damgasını vuran Aziz Yıldırım, 2014 yılının 15 Şubat'ında başkanlıkta 16. yılını dolduracak.

ÇAY İÇEREK BEKLEDİLER
Fenerbahçe'nin iki başkan adayı oy sayımını kongre divan başkanlığı masasından çay içerek takip etti. Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük'ün çağrısı üzerine Aziz Yıldırım'ın ardından tribünden masaya giden Mehmet Ali Aydınlar, burada rakibi Yıldırım ile tokalaşıp öpüştü.

CEKETİNİ GÖNDERSEN...
Ülker Sports Arena'daki kongrede Aydınlar kongre üyeleriyle kısa konuşmalar yaptıktan sonra oy vereceği 3 numaralı sandığın sırasına geçti. Sandık sırasında eşi Seher ve kızı Zeynep ile birlikte oyunu atan Aydınlar daha sonra bir süre üyelerle sohbet etti. Salona Aydınlar'dan önce gelen Aziz Yıldırım da kongreye eşi Gonca Hanım ile birlikte katıldı. Adnan Şenses'in Yıldırım'ın yanına gelerek "Başkanım senin gelmene ne gerek vardı. Ceketini göndersen kazanırdın" demesi çevredekileri güldürdü.

YEDEK ÜYELER:
Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Selim Kosif, Serdar Erkan, Yalçın Haker, Metin Doğan, Selim Sapan.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'ın 11. zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN