Uluç: Beşiktaş'ı satan iki futbolcu kovulmalı

Giriş Tarihi: 7.11.2013 09:27
Lige beklenenin aksine müthiş bir giriş yapan Beşiktaş, son haftalarda tutulmuş görünüyor. Karabük karşısında da puan kaybetti. Nerede ip koptu?
Bu maçtan ilginç bir sahne: Nasıl bir yayıncı kuruluştur! Bir pozisyonda LuaLua, Beşiktaş 18'ine girdi; peşinde bir Beşiktaşlı oyuncu var. LuaLua rakibini ekarte etti, içeriye pasını verdi, yan hakem 'auttan çevirdi' diye işaret etti. Ardından yayıncı kuruluş pozisyonu üç kere tekrar etti. Topun auttan çevrildiği görülüyor. Fakat topla beraber LuaLua auta giderken, Beşiktaşlı oyuncunun, LuaLua'yı elinden tutup savurduğu da görülüyor, resmen... Güreşte, 'kol kapma var' derler. Orada aleni bir penaltı sahnesi var; asıl tartışılması gereken...
Maçı iki kişi anlatıyor ve üç tekrarda da topun auttan çevrildiği çok net görülüyor. Tamam top auttan çevriliyor da Beşiktaşlı oyuncu, LuaLua'yı kolundan tutup savuruyor; onu görmüyor musunuz! Topun auttan çevrildiği kararını veren orta hakem değil, yan hakem değil, hemen orada olan beşinci hakem... Onu da konuşuyorlar, 'Beşinci hakem autu gördü, verdi' diye... 'Yahu beşinci hakem, aut olduğunu görüyorsun da gözünün önünde Beşiktaşlının, LuaLua'yı çekip savurduğunu niye görmüyorsun' demiyorlar! İnanılır gibi değil!..
Geçen hafta, "Ağabeyim Öcal Uluç, 'Yayıncı kuruluş; reytingler, dekoder satışı ve reklamlar için Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı sonuna kadar mücadelede tutmak istiyor' diye Türkiye gazetesinde yazmış" dedim ya; sanki o!..
Hadi bir kere fark etmedin, ikinci, üçüncü tekrarlarda!.. 'Sevgili hakem, gözünün önünde auttan çevrildiğini görüyorsun da Beşiktaşlı oyuncunun çektiğini, penaltıya sebebiyet verdiğini niye görmüyorsun' demiyor! Öyle bir şey yok!..
Aslında biz futbolculuk, yorumculuk, gazetecilik oynuyoruz. Hiçbir şey yaptığımız yok. Yayıncı kuruluşun keyfine göre maç saatleri; futbol, basketbol!.. Yayıncı kuruluşun keyfine göre puan cetvelleri!..
Lig TV'nin şu andaki müdürü Kadir Kardaş bunu bana izah etsin! Üç kere tekrar edildiği anda dahi, penaltıyı değil de autu tartışan sunucuları bana bir izah etsin! 'Aa maçta dikkat etmedik ama burada penaltı var' der, birisi!.. Ya da 'Var mı?' der; 'mı' soru işareti... Hayır, soruyu dahi sormaktan korkuyorlar.

ARKADAŞINA GÖNDER
Uluç: Beşiktaş'ı satan iki futbolcu kovulmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN