Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fener aşkına sahada

Yanal, kendisine dinlenmesini tavsiye eden doktorlara olumsuz yanıt verdi

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, cuma öğle saatlerinde gittiği Okmeydanı Memorial Hastanesi'nden dün saat 12:35'te taburcu oldu. Aracıyla alt otopark çıkışından çıkarak hastaneden ayrılan Yanal'ın sağlık durumunun gayet iyi olduğu ve bugünkü derbide takımın başında olacağı açıklandı.

"DİNLENMENİZ DAHA İYİ OLUR"
Ancak önceki gün Yanal'ın kontrollerini gerçekleştiren Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Dr. Servet Öztürk'ün, tecrübeli teknik adamla yaptıkları istişarede "İşinizi yapmanıza engel bir durum yok. Pazar günü takımınızın başında derbiye çıkabilirsiniz. Ancak doktor olarak size dinlenmeyi öneriyoruz. Büyük bir risk yok ancak dinlenmeniz daha iyi olur" şeklinde görüş bildirdikleri öğrenildi.

"YANAL KENDİNİ İHMAL ETMEZ"
Yanal'ın ise, karşılaşmanın öneminden dolayı sahada olmayı istediğini doktorlara ilettiği ve "Bu karşılaşma hem benim, hem takımım hem de camia için çok önemli. Dinlenme kısmını bu maçtan sonraya bırakmak zorundayım. Çünkü F.Bahçe'nin bana ihtiyacı var" dediği belirtildi. Yanal'ın Başkan Aziz Yıldırım'la da görüşerek Pazar günü sahada olacağını söylediği kaydedildi. Bu arada görüştüğümüz yakın dostları, Ersun Yanal'ın yaşam tarzı olarak sağlığını çok önemsediğini belirterek "Ersun Yanal sigara içmez, alkol kullanmaz. Kendini kontrol altında tutar. Doktorların tavsiyelerini de mutlaka uygular" ifadelerini kullandılar.

BİR GÖRÜŞ: Doç. Dr. Öykü Gülmez - Kardiyoloji uzmanı

Stent takılmasaydı kötü şeyler olabilirdi

SORU 1:
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'a müdahale edilerek daralan damarlarına stent takıldı... Bugün (dün) taburcu oldu. Yarın (bugün) de çok önemli bir maça çıkacak. Bu bir risk midir? Hayati tehlike teşkil eder mi?
YANIT 1: Evet risktir. Ancak evde maç seyretse de aynı risk geçerlidir. Çünkü buradaki risk artık heyecanın yani adrenalinin tetikleyeceği kötü olay yaşama riskidir.
SORU 2: Stent takılan hastanın bir süre dinlenmesi gerekmez mi? Heyecanı ve gerilimi çok yüksek bir maça çıkacak…
YANIT 2: Kalp krizi seyrinde stenti takılmamışsa dinlenmesi gerekmez. Ayrıca kalp damar hastalığı tedavi olmadan yani bu durum aydınlatılmadan ve stenti takılmadan maça çıkması daha büyük risk olurdu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fener aşkına sahada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN