Günün sorusu?

Cristian'ın büyük tartışmalara neden olan Galatasaray formasını şortuna sokmasını yazarlarımıza sorduk

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Tavır hoş değil ama..
Cristian, bunu yaparken iyi niyetli de olsa kötü niyetli de olsa tavrı hiç hoş değil. Şunu da belirtelim ki asla düşünce okuyamayız. Buna kötü niyetli bir şekilde "Galatasaray'ı ve formasını taciz etti" diyebilmek de kolay değildir. Olmuştur ve bundan dolayı da yapacak bir şey yok.
AHMET ÇAKAR

Affedilemez bir saygısızlık
Cristian alt yapısı zayıf bir oyuncu. Türkiye'yi bu kadar iyi tanımadığı dönemde bir derbi öncesi kaptan Arda Turan'a ısınırken omuz atmış ve ortalığı germişti. Yabancı oyuncular para kazandıkları ülkenin değerlerini öğrenmek zorundadır. Bu görev öncelikle yöneticilere düşer. Cristian'ın formayı edep yerine sokması tesadüf değil, bilinçlidir. Bunu ilk geldiği yıl yapsaydı "Masum" diyebilirdik. Ama Türkiye'de beşinci sezonunu yaşayan Cristian'ın üzerinde Ay-Yıldız bulunan bir formaya yaptığı saygısızlık tek kelimeyle affedilemez.
LEVENT TÜZEMEN

En ahlaklısını zaten gönderdiler
Bu durum Fenerbahçe kulübünün sorunudur. Yabancılarda, özellikle Brezilya'dan gelen futbolcu grubunda maalesef bu tarz garip olaylara sık sık rastlanıyor. Türkiye'de bu isimlerin en ahlaklısı Alex de Souza'ydı. Onu da Fenerbahçe geçen sezon gönderdi. Ama ondan ahlaksız olan isimler hala oynuyorlar.
ERMAN TOROĞLU

Forma vücuduna temas etmedi!
Cristian formayı Melo ile değiştirdi. Daha sonra orta yuvarlakta takım arkadaşlarıyla beraber galibiyeti kutladı. Bu sırada formayı elinde tutması alkış yaparken, seyirciyi selamlarken çok mümkün değildi. Eğer merak eden varsa futbolcuların şortun altına dar taytlar giydiğini de söyleyelim. Yani G.Saray forması Cristian'ın vücuduyla anlaşıldığı manada bir teması olmadı. Ben bu hareketin bir protesto veya aşağılama amacıyla yapıldığına inanmıyorum. Sadece aksiyon içinde Cristian bir kolaylık olarak düşünmüş olabilir. Çünkü sevinç bittikten sonra soyunma odasına giderken formayı elinde taşıdı.
GÜRCAN BİLGİÇ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günün sorusu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN