Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz Vural: Ünal Aysal sınıfta kaldı

Giriş Tarihi: 13.11.2013 15:28

Teknik direktör Yılmaz Vural'dan, Ünal Aysal ve Roberto Mancini'ye gönderme...

Tecrübeli teknik direktör Yılmaz Vural, öğrencilerle yaptığı söyleşide, "Rüyamda Real Madrid'i çalıştırıyorum" diye konuştu.

Okan Üniversitesi'nde düzenlenen "Futbol Söyleşisine katılan Türkiye'nin en renkli spor adamlarından Yılmaz Vural, bir öğrencinin "Futbolcu olmak istiyorum. Rüyamda bile çok iyi futbol oynadığımı görüyorum" sözü üzerine, "Ben de rüyamda Real Madrid'i çalıştırıyorum" dedi. Vural, Okan Üniversitesi öğrencilerinin sorularıyla, Şike Davası'ndan Galatasaray'ın yeni Teknik Direktörü Mancini'ye, futbolculara saha ortasında attığı tokattan teklif aldığı takımlara kadar samimi açıklamalar ve yorumlarda bulundu.

Hiç sezon başında bir takım çalıştırmadığını belirten Yılmaz Vural, "Çünkü çok sıkıştıklarında, artık 'Allah kahretsin. Denize düşen yılana sarılır' misali beni arıyorlar. Böyle iş buluyoruz genelde. Olsun, bizim de rolümüz bu oldu ülkede" ifadelerini kullandı.

İdaresi ile yönetim organizasyonuyla kulüplerin çoğunun durumunun rezalet olduğunu belirten Vural, "Mesela sayın Ünal Aysal çok varlıklı bir beyefendi. Müthiş bir eğitim almış. Fakat kulüp idaresinde sınıfta kalıyor. 25 tane genci idare edemiyorsunuz. O kadar zor bir iş ki. Bu ekran, bu kamera çok enteresan bir şey sanırım, çekiyor insanı herhalde. Bu amatör bir yöneticilik. Koca Galatasaray'ın durumu spor yöneticiliğinden anlamayan insanların sayesinde bu durumda. Zor bir iş yapıyoruz. 51 yaşındayken ben by-pass olmak zorunda kaldım. 27 senede 22 takım yönetmek kolay değil" diye konuştu.

"TÜRKİYE'DE ŞİKE YAPILMADI DİYEMEYİZ"
Şike sürecinin futbola çok zarar verdiğini belirten tecrübeli teknik adam, "İngiltere, bu tür operasyonları farklı yaptı. Şikeye karışan takımları bir araya toplayıp 'bakın elimizde bu deliller var. Bir daha yaparsanız gözünüzün yaşına bakmayız' dediler. Bakın şimdi İngiltere'de dünyanın en temiz futbolu oynanmakta. Fakat İtalya'da ve Türkiye'de farklı bir yöntem uygulandı. 'Türkiye'de şike yapılmadı' diyemeyiz. Türkiye'de şike sürecinde yaşananlar futbola olan ilgiyi de azalttı. Kayseri'ye gidin bakın dünyanın en güzel statlarından birini yaptılar. Antrenman tesisleri, her şeyleri var. Ama 2 bin kişi gelip çekirdek yiyor orada" dedi.

"FUTBOLCUMU NEDEN DÖVERİM?"
Öğrencilerin, futbolculara saha ortasında attığı tokadı hatırlatması üzerine Vural, şunları söyledi:

"Ankaragücü'nde Adem Dursun diye bir kaptanımız vardı. Adam iki maçta bir atılıyordu. Takım düşmesin diye kulüpten çıkmıyorduk. Sakaryaspor ile maç yapacaktık. Kaybedersek düşme ihtimalimiz çok artacaktı. Yenebileceğimiz bir takımdı. Maçtan önce futbolcuları topladım 'biz bu takımı yeneriz. Aman takımı eksik bırakmayın' diye tembihledim. 2-1 galiptik. İlk yarı bitti soyunma odasına girdik. Adem sürekli hakeme itiraz ettiği için ona kızdım. 'Çıkaracağım seni' dedim. 'Ne olur çıkarma hocam. Atılmayacağım. Söz veriyorum' dedi. Maça çıktık. Biz de yedek kulübesine oturacaktık. Arkamı bir döndüm. 2 oyuncum atılmış. Dakika 46. Atılanlardan biri Adem. Siz ne yapardınız? Sinirden sahaya girdim. İstemediğimiz görüntüler yaşandı"

Yılmaz Vural'ın bu sözleri öğrencileri güldürdü.

Şu an görüştüğü iki takım olduğunu belirten Vural, "Biri sonuncu, diğeri sonuncunun bir üstü dedi. Vural, bir öğrencinin "Çalıştırdığınız takımlarla yaptığınız sözleşmeye 'Fenerbahçe'den teklif gelirse giderim' şeklinde bir madde koydurup koydurmadığı ile ilgili sorusuna "Sadece Fenerbahçe değil, 'Galatasaray, Beşiktaş yurt dışından milli takım olursa' diye yazıyor. Ama düşünün 28 senedir bir tanesi çağırmadı diye yanıt verdi.
Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini hakkında da konuşan Vural, "Mancini'nin çok büyük bir başarısı yok. O kadar parayla, o kadar umutlarla geldi. Yabancı antrenör artık Türkiye'de şov maksatlı getiriliyor. Almanya, İspanya, dünya şampiyonlarının teknik direktörleri Türkiye'ye geldi. Ne oldu? Başarılı olabildiler mi?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Vural: Ünal Aysal sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN