Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 'ın son sağlık durumu

Prof. Dr. , Teknik Direktörü 'a yapılan stent uygulamasının çok başarılı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 16.11.2013 11:36
Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. , Teknik Direktörü 'a yapılan stent uygulamasının çok başarılı olduğunu belirterek, "Mayıs ayından sonra ekstra bir tedavi gerekeceğine ihtimal vermiyorum" dedi.

Perfüzyonistler Derneği 2. Sempozyumu için Antalya'da bulunan Prof. Dr. Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yanal'ın çok genç olması nedeniyle stent uygulamasının tercih edildiğini söyledi.

Stent uygulamasından 6 ay sonra rutin yapılan anjiyo yapıldığını anlatan Sönmez, şöyle konuştu:

"Ortada hiç anormallik yok. Genç ve aktif yaşamda olması ve stent uygulamasına çok uygun bir damar yapısı olması nedeniyle aile ve kardiyologlarla stent yapmaya karar verdik. Tıbbi olarak tamamen doğru bir karardır. Stent konulduktan 48 saat sonra çok önemli bir maça çıktı. Nasıl başarılı stentler uygulanmış olduğunu da gördünüz. Stent koyduğumuz her hastamıza, 6 ay sonra kontrol anjiyosu yapıyoruz. Bu anjiyoda durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bazen birkaç stentin içine tekrar balon yapmak söz konusu olabilir. Ama Ersun Yanal'ın stentleri çok başarılı oldu. Mayıs ayından sonra ekstra bir tedavi gerekeceğine ihtimal vermiyorum."

Sönmez, Yanal'a konulan stent sayısından çok stentin iki ana damara uygulanmış olmasının daha önemli olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'a 8 Kasım'daki operasyonla stent takılmış, 9 Kasım'da taburcu olan Yanal, takımın başında antrenmana çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Ersun Yanal'ın son sağlık durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN