Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzon'a kupa yok

Giriş Tarihi: 16.11.2013
Yapılan oylamada 10'a 2 ret kararı çıktı. Sadece Mustafa Beyazlı ve Taylan Üner, Trabzon için olumlu oy kullandı
Şimdi Trabzonspor Kulübü önce Tahkim Kurulu'na sonra da FIFA'ya başvuracak. Yurt dışı protestoları yeniden başlayacak
Başkan Hacıosmanoğlu ise, "Bu pisliği daha ne kadar halının altına süpürecekler" ifadesini kullandı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Adana'da yaptığı toplantıda Trabzonspor'un 2010- 2011 sezonu için yaptığı başvuruyu reddetti. 12 yönetim kurulu üyesinin katıldığı toplantının gündem maddesi bordo-mavililerin başvurusu oldu. Zaman zaman seslerin yükseldiği toplantıda Mustafa Beyazlı ve Taylan Üner ligin tescil edilmemesini isterken, 10 üye suskun kaldı. Oylamada tablo 10'a 2 olarak çıktı. Böylece geçen yıl tescil iptal başvurusu reddedilen Trabzon'un ikinci başvurusu da reddedilmiş oldu.

BU BİR AHLAK MESELESİ
Toplantıda Taylan Üner ve Mustafa Beyazlı şunu savundu: "Ortada hem UEFA hem de Tahkim Kurulu'nun verdiği bir şike kararı var. Bir ahlak meselesi var. Biz UEFA'nın verdiği kararı görmezden mi geleceğiz? Kamu vicdanı lazım... Bu kupa hakkı olan Trabzonspor'a verilmelidir."

ANAYASA GÜVENCESİ VAR
Demirören bu sözleri dikkatle dinlerken, ret oyu veren kesimden, "Kurullarımız bağımsızdır. Tahkim'in kararı anayasa güvencesi altındadır" yorumu yapıldı. Bu sözler üzerine Beyazlı, "UEFA ve CAS da bağımsız. Onların kararı kesin değil mi?" diyerek itiraz etti. Çıkan karar, Trabzonspor'da şok etkisi yaratırken bordo-mavililer önce Tahkim'e sonra da FIFA'ya başvurma kararı aldı.

ÜLKENİN KADERİYLE OYNUYORLAR
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu sıcağı sıcağına SABAH'a şunları söyledi: "2010-2011 sezonunda yaşanan pislikleri nereye kadar halının altına süpürecekler? UEFA müfettişleri aylardır TFF'yi takip ediyor. TFF'nin bugünkü (dünkü) bizim itirazımızla ilgili verdiği olumsuz kararı da biliyorlar. Bunlar (TFF Yönetimi'ni kastediyor) bir yerlere şirin görünerek, Trabzonspor'un haklarını yok saymaya çalışırken, UEFA'nın ve FIFA'nın çok sert yaptırımları ile karşılaşınca, nasıl hesap verecekler! Türk futbolunun kaderiyle oynuyorlar. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Gerekirse tüm Anadolu kulüpleri birleşir, TFF yönetimini yıkarız. Şimdi Tahkim Kurulu'na itirazımızı yapacağız. Tahkim'den de sonuç elde edemezsek, direkt FIFA'ya başvuracağım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzon'a kupa yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN