101 milyonluk mektup

Giriş Tarihi: 20.11.2013

Sosyal Güvenlik Kurumu futbol kulüplerine, borçlarını en kısa sürede ödememeleri durumunda tüm yöneticileri hakkında yasal işlem başlatılacağı uyarısında bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığın bütçesiyle ilgili açıklamalarda bulunurken, spor kulüpleriyle ilgili oldukça endişe verici açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, 185 futbol kulübüne 101 milyon lira tutarında, alacak için bilgilendirme yazısı gönderildiğini belirterek, "Borçlu belediye ve futbol kulüplerine tüzel kişiliğin borçlarından bütün varlıklarıyla müştereken ve müteselsilen sorumlu olduklarını hatırlattık" dedi.

BAKAN KILIÇ DA UYARMIŞTI

Daha önce de Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kulüplere vergi affı olmadığını söyleyip, "Süper Lig ve PTT 1.Lig kulüpleri için prim affı yok, vergi affı yok, yeniden borç yapılandırması yok. Kaybedilmesi muhtemel gelirlerin devlet kaynaklarından karşılanması gibi bir düşüncemiz yok. Kulüpler bütçelerini buna göre yapacaklar. Bütçeleme mantığında da UEFA kriterlerine uyacaklar" açıklamasını yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
101 milyonluk mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN