Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aykırı bir durum

PFDK eski üyesi Yusuf Reha Alp, Futbol Federasyonu'nun, Trabzon'un 2010-11 sezonu tescil iptali talebini reddetmesinin hukuka aykırı olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 23.11.2013
Trabzonspor'un tahkime yaptığı itirazı değerlenen Yusuf Reha Alp, "Trabzonspor'un tescilin iptalini istedi, Tahkim Kurulu'nun kararlarının iptalini değil" dedi. TFF'nin kararını hukuka aykırı bulduğunu dile getiren Alp, "Trabzonspor, TFF'nin kararından sonra şike ve teşvik eylemlerinin varlığının kesinleştiğine dair kararlar olduğunu belirtiyor. Tahkim söz konusu müsabakalarda herhangi bir eylem olmadığı yönünde karar vermedi. Şekip, Mosturoğlu neden ceza aldı o zaman? İlhan Ekşioğlu, Cemil Turan, İbrahim Akın gibi isimler, müsabaka sonucu etkilemeye yönelik eylem yaptıklar ki ceza aldılar" diye konuştu. Trabzonspor'un başvurusu sonrası Tahkim'in TFF'den savunma istemesini rutin bir işlem olarak değerlendiren Alp, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tahkim Kurulu kararları da değişir
"Tahkim kararları kesindir, ancak bazı istisnaları vardır. UEFA bir karar almış. Bu karadan sonra senin kararın ortadan kalkmış olur. Ayrıca senin baktığın dosyanın tarafları, konusu ve sebepleri ile UEFA kurullarının baktığı dosyanın tarafları, konusu ve sebebi aynı değil mi? Ortada seninkiyle aykırı bir karar var. Bu yargılamanın iadesi sebebi değil midir?"

Taktik yanlış değil
Alp, "Trabzonspor neden 2010-11 sezonununtescilinin iptalini istedi de yargılamanın iadesini istemedi?" sorusuna da "Bence doğru bir sıralama yaptılar. İptal talebi reddedilirse, o zaman yargılamanın iadesini istersin. Sürekli konuyu gündemde tutmak, TFF'yi her zaman savunma yapmak zorunda bırakmak açısından bu taktik çok da yanlış değil" cevabını verdi.

SABAH DUYURMUŞTU
SABAH'ın, Tahkim Kurulu'nun TFF'den savunma istemesine yönelik haberi geniş yankı uyandırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aykırı bir durum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN