Trabzonspor için tarihi gün

Giriş Tarihi: 24.11.2013 12:29 Güncelleme Tarihi: 24.11.2013 14:36

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içerisinde Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı stadyumun da bulunduğu Akyazı Spor Kompleksi'nin temelini attı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Trabzonluların spor aşkını biliyoruz, futbol aşkını biliyoruz. Onun için bakın dünya üniversiteler arası oyunlarını burada düzenledik. Buraya yaklaşık 500 milyon liralık yatırım yaptık" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akyazı Dolgu Alanında, Trabzon Akyazı Spor Yerleşkesi ile Trabzonspor tesislerinin temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, Akyazı'daki tesislerin Trabzon'a, bölgeye ve ülkeye hayırlı olması dileğinde bulunarak, bir kamuoyu araştırması neticesinde stadın adının verileceğini söyledi.

Tüm öğretmenlere, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ünün hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, "Türkiye'nin her yerinden fedakarca, cefakarca çalışan, yaradılmışların en şereflisi insanı yetiştirmek için titizlikle mücadele veren öğretmenlerimize milletçe şükranlarımızı ifade ediyorum" diye konuştu.

Türkiye genelinde tüm öğrencilere samimi bir ricada bulunmak istediğini dile getiren Erdoğan, "Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğretmenlerinizi bulun, gidebiliyorsanız gidin ve ellerini öpün. Hallerini sorun. Hiç yapamıyorsanız öğretmenleriniz için hayır duası edin. 'Yarabbi onlardan razı ol' deyin. Size, bize okumayı yazmayı öğreten öğretmenler, nefes aldığımız müddetçe onlara borçluyuz, onlara minneterarız. Size, bize hayatı öğreten, özellikle bizi hayata hazırlayan öğretmenler başımızın tacı, gönlümüzün sultanıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, öğretmenin aldığı maaşın karşılığını veren, memurluk yapan, piyasanın aktörlerinden bir kişi olmadığını vurgulayarak, "Öğretmen annemiz kadar, babamız kadar, kardeşimiz kadar değerli, size aile fertleri kadar yakın, uğruna 40 yıl köle olacak kadar mübarek insandır. Trabzon'da görev yapan tüm öğretmenlerimizi buradan saygıyla selamlıyorum. Türkiye genelinde tüm öğretmenlerimizi yürekten selamlıyorum. Milletçe herbirine şükranlarımızı ifade ediyor, herbirine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Trabzon'a çok önemli bir spor kompleksini kazandırdıklarını, yeri itibarıyla muzzam olduğunu, bir tarafında Karadeniz bir tarafında da Karadeniz'in yeşil dağlarının bulunduğuna işaret eden Erdoğan, "Bu manzarayı göriy misun" ifadesini kullandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor için tarihi gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN