Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözümüze engel tanımayız

Giriş Tarihi: 25.11.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dolgu sistemiyle 795 bin metrekarelik bir alanda, 230 milyon TL'lik Akyazı Projesi'nin temelini görkemli bir törenle attı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor'un denize dolgu yapılarak inşa edilecek muhteşem stadının temelini dün attı. Başbakan Erdoğan, törende UEFA şehirleri arasında Trabzon'un, dünyada müstesna bir yere sahip olacağını söyledi. Akyazı'nın içinde stadyumu, antrenman tesisleri, oteli olan bir tesis olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Bu stat bizim Trabzon'a sözümüzdür. Tüm zorluklara rağmen sözümüzün arkasında durduk. İnşallah iki yıl sonra da açılışını yaparız. Tesisleri 795 bin metrekareye 230 milyon liralık bir bedelle yapacağız" diye konuştu. Trabzonlular'ın spora ve futbola aşkını bildiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, "Onun için dünya üniversiteler arası oyunları burada düzenledik. 500 milyon Euro'luk yatırım yaptık. Trabzon'un sporda bir atılım yapması lazım" ifadelerini kullandı.

BÖYLE BİR TESİSE İLK TRABZON SAHİP OLACAK
Trabzon'a kazandırmak için temelini attıkları tesislerin önemine de değinen Başbakan Erdoğan, "Trabzon'a yakışan neyse onu yapıyoruz. Trabzon için futbolun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Trabzon'un şampiyonluklarını gördük. Şu ana kadar Türkiye'nin hiçbir kulübünün kuramadığı bir tesisi burada kuruyoruz. Böyle bir tesise ilk defa Trabzon sahip olacak" diye konuştu.

STADYUMDAN ÇOK DAHA FAZLASI
Akyazı Tesisleri içerisinde 40 bin 61 kişilik bir stadyum, kamp eğitim tesisleri, yeni bir spor salonu, 7 antrenman sahası, 4 tenis kortu ve Trabzon kentini denizle buluşturacak olan sahil alanları ile kumsal çalışmaları yer alacak.

AKYAZI HAYALDİ GERÇEK OLDU
Başbakan Erdoğan, kurmayları Erdoğan Bayraktar ve Suat Kılıç ile düğmelere basarak tesislerin temelini attı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözümüze engel tanımayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN