Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahkim Kurulu esastan bakacak

2010-2011 sezonunun tescil davasında TFF, Tahkim'e savunmasını yaptı. Kurul dosyanın esastan incelenmesine karar verdi. Trabzon duruşmalı toplantı istiyor

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Trabzonspor'un dosyasını esastan inceleme kararı alırken son 15 günde yaşananları hatırlayalım: TFF Yönetim Kurulu Adana'da yaptığı toplantıda, Trabzonspor'un 2010- 2011 sezonunun tescilinin iptal olması için yaptığı başvuruyu reddetti. Bunun üzerine Trabzonspor, Tahkim Kurulu'na başvurdu. Tahkim, geçen hafta başvuruyu inceledi ve sürpriz bir karar alarak TFF Genel Sekreterliği'nden savunma istedi.

SİZ BU KARARI NASIL ALDINIZ?

Tahkim, "TFF Yönetim Kurulu olarak bu kararı neye dayanarak aldınız" diye sordu. TFF Genel Sekreterliği önceki gün savunmayı Tahkim Kurulu'na gönderdi: "Tahkim Kurulu'nun verdiği kararı biz değiştiremeyiz. Bu nedenle tescil başvurusu için yapılan başvuruyu geri çevirdik" denildi.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

Tahkim Kurulu dosyayı esastan inceleyecek. Tahkim'den duruşmalı toplantı talep eden bordo-mavililer yapacağı sözlü savunma ile konuyu üyelere anlatmak istiyor. Tahkim Kurulu bu konuda kararsız. Önümüzdeki hafta Trabzonspor'un başvurusu karara bağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahkim Kurulu esastan bakacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN