Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24 taksitte ödül

Ödül yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, miktarlarda yüzde 50 ve daha fazla kesintiye gidildi. Ayrıca ödüller yeni yönetmelik sonrası 24 aya kadar eşit taksitle verilebilecek

Giriş Tarihi: 17.12.2013
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin Ödüllendirmesi Hakkında Yönetmelik"te yapılan değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın ferdi ve takım müsabakalarında dereceye girenlere verilen ödüller, birincilerde yarıya indirildi. 2. ve 3.'lerde ise düşüş yüzde 50'den fazla oldu. Yapılan değişikliğe göre olimpiyat ve paralimpik oyunlarının birinci olan sporcuya verilen ödül 2 bin Cumhuriyet altını'ndan 1000'e indirildi. İkinciye bin 500'den 600'e, 3.'ye verilen 1000 altın ise 300'e indirildi.

TAKIMLARA DA TIRPAN
Takım
sporlarında birinci olunması halinde her sporcuya verilen en fazla bin adet Cumhuriyet altını 500'e, ikinci olunması halinde verilen 750 altın 350'ye ve üçüncü olunması durumunda verilen 500 altın da 150'ye düşürüldü.

ANTRENÖRLERE ZAM GELİYOR
Teknik
direktör ve antrenörlerin ödül oranlarında ise iyileştirmeye gidildi. Önceden ferdi müsabakalarda bir sporcunun almış olduğu ödülün en fazla yüzde 10'unu alan teknik direktörler veya antrenörler, bundan böyle yüzde 20'sini alacak. Takım sporlarında ise bu oran yüzde 20'den yüzde 40'a çıkarıldı.

DOPİNGE GEÇİT YOK
Yeni
yönetmelikte "Dopingli olduğu sonradan anlaşılan sporculara ve diğer ilgilililere verilen ödüller geri tahsil edilir" maddesindeki "tahsil edilir" ifadesi, "geri alınır" şeklinde değiştirildi. Ayrıca başka müsabakalardan elde ettiği ancak taksitlendirme veya başka sebeplerle henüz ödenmemiş ödülleri verilmez" fıkrası da eklendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 taksitte ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN