Yazı gelirse bakarız

"Şike sürecine ilişkin kurullarımız kararları verdi. Yargının kararı bizi, bizim kararımız yargıyı bağlamaz. Yarın öbür gün UEFA'dan bir yazı gelir, o zaman oturur, duruma bakarız" "Kulüpler Birliği, kulüp ve Federasyon başkanlığı yaptım. Demirören yönetiminde asla sahtekarlık olmaz. Kasımpaşa-Beşiktaş maçında kural hatası varsa, gereği yapılacaktır"

Giriş Tarihi: 17.12.2013
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, NTV Spor'da yayınlanan "% 100 Futbol" programında çarpıcı açıklamalar yaptı. TFF Başkanı, UEFA Tahkimi ve CAS kararları sonrası Trabzonspor'un şike soruşturması gölgesinde kalan 2010- 2011 sezonunun tescilinin iptali için yaptığı başvuruyu değerlendirdi: "Şike sürecine ilişkin kurullarımız kararları verdi. Yargının kararı bizi, bizim kararımız yargıyı bağlamaz. Yarın öbür gün UEFA'dan bir yazı gelirse, o zaman oturur, duruma bakarız. UEFA'nın kişilere ceza verirse bizi değil kulüpleri bağlar."

HAKKINIZI SONUNA KADAR ARAYIN DEDİM
Demirören, Kasımpaşa-Beşiktaş maçında hakem Barış Şimşek'in kural hatası yaptığı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine ise, "Beşiktaş maçına TFF Başkanı olarak bakış açım şudur: Dünyada ilkler yaşandı. Fikret Orman maç sonu beni aradı. 'Hakkınızı sonuna kadar arayın' dedim. Türkiye'de Kulüpler Birliği, kulüp ve Federasyon başkanlığı yaptım. Demirören yönetiminde asla sahtekarlık olmaz. Kural hatası varsa, gereği yapılır."

GALATASARAY İLE ARAMI KİMSE AÇAMAZ
Demirören ayrıca futbol gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı:
* Galatasaray ile aramı kimse açamaz. Yönetici beyanlarından dolayı ters düşmüş olabiliriz. Özhan Canaydın'ın G.Saraylılık duruşunu örnek alsınlar.
* Üç Büyüklerin maçlarına neden gidemeyeyim? Tek korkum; Allah... Federasyon Başkanı'nın maça gitmesi şov.
* Yabancıda AB statüsüne geçmek Türk futboluna dinamit koymaktır. Bir karar aldık, arkasındayız.

"MOTTA VE ALMEİDA AFFEDİLMELİ"
Demirören, Fernandes'e saldıran taraftara tekme attığı için kırmızı kart gören Almeida ve Motta hakkında, "Karar sonuna kadar doğru ama Hollanda'daki örneği inceliyoruz. Benim fikrim ceza verilmemesi yönünde" yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazı gelirse bakarız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN