Yabancı kavgası

Kulüpler Birliği toplantısında 13 takımın temsilcisi, TFF'nin yabancı sınırına karşı çıkınca, F.Bahçe'den sert bir açıklama geldi. Sarı-lacivertli yönetim, Federasyon’a rest çekti: “Sezon başında alınan kararlar, bir takım yönlendirmelerle asla değiştirilemez”

Giriş Tarihi: 19.12.2013
'5+3' FORMÜLÜNDE FİKİRBİRLİĞİ
Süper
Lig kulüplerinin oluşturduğu Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısı dün İstanbul'da yapıldı. The Marmara Otel'de 18 Süper Lig kulübünden 13 temsilcinin katıldığı 1.5 saatlik toplantı sonrası Vakıf Başkan Yardımcısı Mesut Hoşcan, "Yabancı sayısıyla ilgili tek bir karar var, kulübede yabancı olmamasına karşıyız. Sayı başkanlar tarafından tartışılacak ve federasyona iletilecek. Kulüpler, yabancı konusunda '+2' ve '5+3'te görüş birliğine vardı" açıklamasını yaptı.

FENERBAHÇE'DEN JET AÇIKLAMA
Hoşcan, Galatasaray'ın Avrupa Birliği vatandaşı futbolcularının yerli statüsünde oynaması için konuyu yargıya taşıdığını hatırlatıp, "Zaten böyle bir karar alınırsa, yabancı sayısının sınırlandırılmasının hiçbir anlamı kalmıyor" dedi. Toplantıya katılmayan Fenerbahçe Kulübü bu gelişme sonrası, "Sezon başında yapılan düzenlemenin aksine herhangi başka bir karar verilemeyeceğini kamuoyuna duyururuz" şeklinde bir açıklama yaptı.

KURUMSAL YAPIYA YAKIŞMAZ
Fenerbahçe
Kulübü, TFF'nin aldığı devamlılık gerektiren önemli kararların, sezon ortasında değiştirilmesi yönünde verilen beyanatlar ve yönlendirme çalışmaları, TFF'nin kurumsal ve saygın yapısına zarar vermektedir. Kulüpler de transfer ve sezon planlamalarını, TFF'nin sezon başında aldığı bu kararlar doğrultusunda yürütmektedir" ifadeleri kullanıldı. Bu arada Kulüpler Birliği toplantısında, e-bilet ve Sporda Şiddet yasasıyla ilgili TFF ve Gençlik Spor Bakanlığı ile görüşülmesi kararı verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN