Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş rest çekti: Bizden günah gitti!

Giriş Tarihi: 24.12.2013 15:12

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kasımpaşa karşılaşmasında kural hatası olduğunu savunarak, maçın tekrar oynatılmaması durumunda 3 Temmuz'daki şike süreci gibi yıllarca hatırlanacağını söyledi.

Siyah-beyazlı takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığı antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenleyen Çebi, olaylı Kasımpaşa maçı ve Ronaldinho transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında oynanan Kasımpaşa maçında kural hatası yapıldığını iddia eden Çebi, bu konuda taraftarlarının kendilerine baskı yaptığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Kasımpaşa maçının tekrar edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bunun yapılmaması durumunda bu maç, şike süreci gibi yıllarca hatırlanır. Kasımpaşa iyi bir takım. Onlar da böyle bir eziklikle yaşamak istemezler. Onlar da burada hata olduğunu kabul ediyorlar ama telaffuz etmiyorlar. Taraftar bu konuda bize çok baskı yapıyor. Dolayısıyla bizden günah gitti. Bundan sonraki gelişmelerden sorumlu olamayız. Taraftar, 'Yönetim kurulu olarak bu işi beceremiyor musunuz?' diye tepki gösteriyor. Bunda da haklılar. Bu işin süratle, taraftarın kızgınlığına ve küskünlüğüne sebep olacak bir ortamdan çıkarılması lazım. Bu da federasyonun elinde. Bizden söylemesi."

"MUTSUZ TARAFTAR, TFF'NİN YAKASINI BIRAKMAZ"


Ahmet Nur Çebi, Kasımpaşa maçının üstünün örtülmeye çalışılmasının siyah-beyazlı taraftarları üzeceğini vurgulayarak, mutsuz taraftarının da Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yakasını bırakmayacağını söyledi.

Kasımpaşa mücadelesinin tekrar edilmesinden kimsenin rahatsızlık duymayacağını dile getiren Çebi, şöyle konuştu:

"Taraftarın yaptığı açıklamalardan etkileniyorum. Onun için bunları söylüyorum. Bundan sonra biz mesuliyet alamayız. TFF, durumu görüyor. Olay da bir gerçek. Bunun üstünü kapatmaya çalışmak, taraftarı üzecektir. Mutsuz taraftar, TFF'nin yakasını bırakmaz. Sürekli söylenecek ve benzer hareketleri yapmaya çalışacaktır. Bu engellemenin tek yolu var; bu maçın tekrarı. Bu maçın tekrarından Kasımpaşa ve hiç kimse rahatsız olmaz. Bunları söylemekle mesuliyeti TFF'ye atıyorum. İkazımı yapmış oluyorum. Bu maçın şike olayı gibi senelerce gündemde olmamasının tek yolu, maçın tekrarıdır."

Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, Kasımpaşa müsabakasıyla ilgili TFF Yönetim Kurulu'nun ocak ayının ilk haftasında karar vereceği yönünde duyum aldığını anlatarak "Kararın ocak ayının ilk haftasına ertelendiğini duydum. Bu konuda bize resmi bir yazı gelmedi. Ama konuşmalarda bu konunun biraz daha tartışılmak istenildiği söylendi. Bunu demeleri bile ortada bir problem olduğunu gösterir" dedi.

"KASIMPAŞA MAÇIYLA İLGİLİ VERECEKLERİ KARAR, TFF İÇİN BİR FIRSAT"


Kamuoyunda TFF'nin çalışanlarını koruduğu yönünde bir algının oluştuğunu aktaran Ahmet Nur Çebi, "Kamuoyunda 'TFF çalışanlarını koruyor' havası var. TFF'nin çalışanlarına rağmen almış olduğu bir karar yok. Bir ilki becerebilirler. Bununla da topluma, 'Kurullarda bir hata varsa bizim önümüze geliyor. Biz bunları doğru değerlendiriyoruz' mesajını verebilirler. Kasımpaşa maçıyla ilgili verecekleri karar, TFF için bir fırsat. Türkiye'de çok şey değişir" şeklinde görüş belirtti.

Merkez Hakem Kurulu'nun TFF Yönetim Kurulu'na Kasımpaşa maçında kural değil hakem hatası olduğu yönünde rapor verdiği şeklindeki haberlerin hatırlatılması üzerine Çebi, "Bir raporun bu şekilde tanzim edildiğini bütün kamuoyu biliyor. Ben de böyle bir şey duydum. Bu kurulların alacağı kararlar, son kararlarsa, bu tarz olayların TFF Yönetim Kurulu'nun önüne gelmemesi gerekiyor. Eğer geliyorsa son kararı verecek merci, TFF'dir. TFF, 'kurullarım bu kararı verdi. Ben ne yapayım?' diyerek bu işten sıyrılamaz" ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'in maçtan hemen sonra yaptığı açıklamalarla kurul üyelerini baskı altına aldığını savundu.

RONALDİNHO TRANSFERİ


Brezilyalı ünlü futbolcu Ronaldinho ile ilgili transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Çebi, "Yasal anlamda benim Ronaldinho ile görüşme yapma hakkım yok. Sözleşmesi bittikten sonra haber göndeririz. Arzulu ve niyetliyse gelir ve görüşürüz. Nasipse de olur" dedi.

Ronaldinho'nun alternatiflerinin futbol komitesi tarafından belirlendiğini anlatan Ahmet Nur Çebi, sözlerini "Futbolun başında arkadaşlarımız var. Onların alanına hiç girmedim. Onlar alternatif olarak bazı oyuncuları düşünmüşlerdir. Bana sadece 'biz düşündük, şunu alalım' derler. Ben de yardımcı olurum. Bu noktada karar mekanizması ben değilim. Görevlendirilirsem, belirlenen isimlerle ticari ve hukuki görüşmeleri yaparım" şeklinde tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş rest çekti: Bizden günah gitti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN