Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Daha iyisi gelecekse Fernandes gitsin'

Giriş Tarihi: 24.12.2013

Beşiktaş yönetimi, disiplinsiz hareketleriyle bıktıran yıldız oyuncunun satılması için Hırvat hocayı ikna etti

Portekizli yıldızı Manuel Fernandes'in sözleşme krizi ve disiplinsiz hareketlerinden yaka silken Beşiktaş yönetimi, oyuncudan kurtulmanın planlarını yapıyor. Son olarak Kasımpaşa maçında tribünlerle girdiği diyalog nedeniyle 220 bin Euro para cezası kesilen futbolcu için menajerlere pazarlama yetkisi veren siyahbeyazlı yöneticiler, diğer taraftan da teknik direktör Slaven Bilic'i ikna etti. Hırvat çalıştırıcının, yönetimle yaptığı görüşmede Portekizli'nin gönderilmesine "Ondan daha kaliteli bir yabancı transferi yaparsanız satın" diyerek şartlı onay verdiği öğrenildi.

İKİ GÖRÜŞ

METİN TEKİN: Teşekkür edip gönderilmeli
Manuel Fernandes bu ortamda artık gönderilmeli. Bazı oyuncular hayata bakış açıları ve yaşam tarzlarıyla zor olurlar. Saha içi faydası fazladır ama yönetme anlamında sıkıntı yaratır. Fernandes bu tip bir oyuncudur. Bugüne kadar iyi yönetilip yönetilmediği tartışılır. Ancak artık olaylar bu noktaya geldikten sonra Fernandes'in takımda kalması saha içindeki dengelere zarar verir. Zaten bir oyuncu bireysel anlamda takım içi dengelere faydadan çok zarar getiriyorsa gönderilmelidir. Fernandes de artık bu noktadır. Bundan sonra önemli olan yerini dolduracak alternatif bir oyuncu bulmak (ki her zaman bulunur). Beşiktaş'ta sportif kararları veren isimler bu konuda gerekli adımları atacaktır. Tüm yaşananlardan sonra Fernandes'e teşekkür edilir ve bundan sonraki hayatında başarı dilenir.


FATİH DOĞAN: Değişmeyecekse biletini kesin
Kafa yapısını değiştirmeyecekse bir an önce Fernandes'in bileti kesilmeli. Özel hayatına çeki düzen vermeyecekse zaman verilmemeli. Yıldız muamelesi görüp baş üstünde taşınırken sorumluluğu paylaşmıyorsa ve derbi kazandırmıyorsa gönderilmeli. Yıllardır Fernandes konusuna hep pozitif baktığımı takip edenler bilir. Ancak artık Fernandes'in kaprisleri yeteneklerinin üstünü örtüyor. Yıllık istediği 4.5 milyon Euro garanti para, sergiledikleri ile çelişiyor. Bu şartlarda kalması mümkün değil. Dün Fernandes'in takım ile idmanlara çıkması, biriken sorunları çözmeye yetmez. Bilic bile Fernandes'i idare etmekten yoruldu. Çünkü hem yönetim hem Bilic hem taraftar hem de medya Fernandes'i beklemekten ve uğraşmaktan yoruldu. Görünen o ki Fernandes belki yarın belki de sezon sonu Beşiktaş'la yollarını ayıracak. Ancak bu ayrılığın bile en az zararla atlatılması gerekiyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Daha iyisi gelecekse Fernandes gitsin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN