Bizden günah gitti

Giriş Tarihi: 25.12.2013

Karşılaşmanın tekrarı konusunda taraftarların üzerlerinde büyük bir baskı oluşturduğunu belirten Ahmet Nur Çebi, "Biz bundan sonraki gelişmelerden sorumlu değiliz ve mesuliyet almayız" diye konuştu

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kasımpaşa'ya 2-1 kaybettikleri maçta kural hatası yapıldığı iddiasını yinelerken, taraftarın bu konudaki tepkilerinin önüne geçmekte zorlandıklarını söyledi. "Tekrarlanmaması durumunda bu maç şike süreci gibi yıllarca hatırlanır" çıkışını yapan Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kasımpaşa iyi bir takım, onlar da böyle bir eziklik yaşamak istemezler. Maçta hata yapıldığını kabul ediyorlar ama telaffuz etmiyorlar. Taraftar, bu konuda bize baskı yapıyor. Bizden günah gitti. Bundan sonraki gelişmelerden sorumlu olamayız. Taraftar, 'Yönetim kurulu olarak bu işi beceremiyor musunuz?' diye tepki gösteriyor. Bunda da haklılar. Bu işin süratle, taraftarın kızgınlığına ve küskünlüğüne sebep olacak bir ortamdan çıkarılması lazım. Bu da Futbol Federasyonu'nun elinde." Bizden söylemesi."

RAPOR VERMİŞLER: KURAL HATASI YOK
FUTBOL Federasyonu'nun harekete geçmesi gerektiğini aktaran Ahmet Nur Çebi, "Kamuoyunda 'TFF çalışanlarını koruyor' havası var. TFF'nin çalışanlarına rağmen almış olduğu bir karar yok. Bir ilki becerebilirler. Bununla da topluma, 'Kurullarda bir hata varsa bizim önümüze geliyor. Biz bunları doğru değerlendiriyoruz' mesajını verebilirler. Kasımpaşa maçıyla ilgili verecekleri karar, TFF için bir fırsat. Türkiye'de çok şey değişir. Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) maçta kural değil, hakem hatası olduğu yönünde TFF'ye rapor verdiğini ben de duydum. Son kararı verecek merci TFF'dir. 'Kurullarım bu kararı verdi. Ben ne yapayım' diyerek bu işten sıyrılamazlar."

İSTERSE RONALDİNHO OLABİLİR!
MHK Başkanı Zekeriya Alp'in Kasımpaşa-Beşiktaş maçı sonrası yaptığı açıklamaları hatırlatan Çebi, "Sayın Alp, Beşiktaş ile ilgili kötü ifade kullanmamış, ahlak dışı hareket de yapmamıştır. Sadece kuralları bilmediğini düşünüyorum. Maç sonu hemen açıklamalarda bulunarak büyük bir hata yaptı. Başkan olarak bütün kurul üyelerini etkileyecek şekilde konuştu. Bana göre MHK üyeleri de baskı altına alınmıştır. Nasıl bir MHK başkanı maçtan bir saat sonra 'Kural hatası yok' açıklaması yapabilir" dedi. Çebi, transferi yılan hikayesine dönen Ronaldinho için ise, "Sözleşmesi 31 Ocak'ta bitiyor. O tarihten sonra görüşmeyi kabul ederse görüşürüz, bizde oynamak isterse anlaşırız" diye konuştu.

'YÜZSÜZLÜĞE VARAN EZİK TUTUM'
Kasımpaşa cephesinin Ahmet Nur Çebi'ye tepkisi sert oldu... Kulüpten, "Tribünlere oynayan bu yaklaşımların tarafı olmayacağız. 'Eziklik' yıllardır süregelen köhneleşmiş futbol idareciliğinin kendi acizliğinin değişmez gerçeğidir. Beşiktaş yöneticileri bu çürümüş zihniyetin temsilcileri olduğunu ortaya koymaktadır. Maçın tekrarından medet uman Beşiktaş yöneticilerinin mağduru oynayan, gerçeklikten uzak, yüzsüzlük seviyesine ulaşmış ezik tutumunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" açıklaması yapıldı. Beşiktaş Kulübü'nün yanıtı da gecikmedi: "Sayın Çebi, sadece bu maçın tekrarlanmasının her iki kulübün hayrına olacağını ifade etmiştir. Beşiktaş, spor ortamının adabına uymayan ve yakışmayan açıklamaların muhatabı olmaz ve o seviyeye inmez."

VE TOP ARTIK FEDERASYON'DA
Beşiktaş'ın, Kasımpaşa maçının 3-0 hükmen lehlerine tescil edilmesi ya da tekrarlanması ile ilgili verdiği dilekçe, TFF Yönetim Kurulu'na ulaştı. TFF Hukuk Kurulu da Merkez Hakem Kurulu'nun Beşiktaş'ın dilekçesi doğrultusunda hazırladığı raporu, yönetime sundu. TFF Yönetim Kurulu, karşılaşma ile ilgili kararını yapacağı oylama ile verecek.

ARÇELİK İLE İMZALIYOR
Beşiktaş Kulübü, sponsorluk için görüşmelere başladığı Arçelik ile anlaştı. Siyah-beyazlı kulüp, konuya ilişkin olarak Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada "Şirketimiz ile Arçelik A.Ş. arasında sponsorluk anlaşması yapılmasına ilişkin olarak görüşmelere başlanmıştır" açıklamasını gönderdi. İmzaların birkaç gün içerisinde atılması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizden günah gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN