Yargıtay bozarsa UEFA'ya gideriz!

Giriş Tarihi: 25.12.2013

Biz Yargıtay'ın bu konuda etraflı inceleme yapmasını ve savunmamızı layıkıyla kullanmak istiyoruz. Karar bozulursa durum UEFA'ya bildirilir"

Şike davasında 6 yıl 3 ay cezaya çarptırılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatları önceki gün Yargıtay'a ek bir dilekçe sundu. Soruşturmanın başından bu yana dile getirilen "Delillerin hukuka aykırılığı ve bu delillere göre karar verilemeyeceği" yönündeki itirazlar tekrarlanırken, kararın bozulması yönünde talepte bulunuldu.

KİMSE BİR TARİH VERMEMELİ
SABAH
'a konuşan Aziz Yıldırım'ın avukatı Prof. Dr. Köksal Bayraktar, Yargıtay'dan umutlu olduklarını ancak sonucu kimsenin bilemeyeceğini ifade etti. Bayraktar, Yargıtay'ın karar tarihiyle ilgili spekülasyonların kendilerini zor durumda bıraktığını ifade ederek "Biz savunma olarak, Yargıtay'ın bu konuda etraflı inceleme yapmasını ve savunma hakkımızı layıkıyla kullanmayı istiyoruz. Kimsenin dosyanın karara bağlanmasıyla ilgili tarih vermemesi gerekir" dedi.

OLAY YENİ BOYUT KAZANIR

Bayraktar, kararın Yargıtay tarafından bozulması halinde olayın UEFA'da da yeni bir boyut kazanacağını belirterek, "Karar bozulursa, yeni bir durum hasıl olur ve UEFA'da Fenerbahçe'nin yeniden yargılanması durumu doğabilir. Yargıtay'dan bu yönde karar çıkarsa, mutlaka UEFA'ya durum bildirilir ve yeniden yargılanma talebinde bulunulur" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay bozarsa UEFA'ya gideriz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN