Beşiktaş'a ince ayar!

Taraftar, birçok konuda takımın haksızlığa uğradığına inanıyor. Ancak öyle bir istatistik var ki, Beşiktaş'la Fenerbahçe arasında dinlenme sürelerinde bile 19 günlük fark olduğunu gösteriyor

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Beşiktaş camiasının TFF'ye olan tepkisi son dönemde daha da arttı. Beşiktaş aleyhine gelişen hakem hataları, cezalar nedeniyle TFF ve kurullarına ciddi bir ters bakış açısı oluştu. Bu olumsuz algıya Kasımpaşa maçında Barış Şimşek imzalı "Bariz kural hatası ve tartışması" da eklenince ateşin üzerine adeta benzin döküldü. Tepkiler sadece TFF Başkanı Demirören ile Zekeriya Alp üzerine olsa farklı bir değerlendirme yapılabilir. Ancak tepkiler iki yönlü. Taraftar, Beşiktaş yönetiminin TFF nezdinde haklarını koruyamadığına inanmaya başladı. TFF'nin kararını açıklamadan bazı kanallar aracılığıyla "Ulenberg'den görüş alındı, kural hatası yok" gibi bilgiyi servis etmesi ortamı yumuşatmadığı gibi aksine sertleştirdi. Genelin "Kural hatası var, tekrar edilmeli" dediği maçı oynatmamak yeni sıkıntılara davetiye çıkarmaktır.

KOCAMAN'IN DEYİMİYLE: İNCE İNCE YASEMİNCE
Aykut Kocaman'ın literatüre soktuğu, F.Bahçe'nin ince ince doğrandığına dair bir ifade vardı; "İnce ince Yasemince.." "Beşiktaş yıllardır kalın kalın doğranıyor!" diyenler çıkabilir. Saygı duyarım. Bu sezon da benzer hakem hataları ve cezalar görülüyor. Ancak bunların yanında " F.Bahçe, Kasımpaşa, G.Saray ve Beşiktaş'ı "RAKİP DİNLENME SÜRELERİNE KIYASLAYAN" bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum: F.Bahçe'nin 16 maçta her iki maç aralığında RAKİBİNİN dinlenme süresi ile kendi dinlenme süresi kıyaslandığında GENEL AVERAJININ +6 gün olduğunu görüyoruz. Kasımpaşa'nın 16 maçta her iki maç aralığında RAKİBİNİN dinlenme süresi ile kendi dinlenme süresi kıyaslandığında, GENEL AVERAJI +4 . G.Saray 16 maçta her iki maç aralığında RAKİBİNİN dinlenme süresi ile kendi dinlenme süresinde kıyaslandığında GENEL AVERAJININ +4 gün olduğu ortaya çıkıyor.

TEK SEBEP DEĞİL AMA ÖNEMLİ BİR AYRINTI
Beşiktaş'ın 16 maçta her iki maç aralığında RAKİBİNİN dinlenme süresi ile kendi dinlenme süresi kıyaslandığında GENEL AVERAJI (-) eksi 13. Bu tablonun özeti şu: Beşiktaş'ın bu yarışta F.Bahçe ile (-)13+6: 19 gün dezavantaj yaşadığını görüyoruz. G.Saray bu tabloda Şampiyonlar Ligi maçları da oynadığı için kıyaslama yapmak doğru değil.. Ancak Avrupa'da oynamayan, Türkiye Kupası'ndan aynı tarihte elenmiş iki takımdan F.Bahçe ve Beşiktaş arasındaki bu fark ince EŞİTSİZLİK oluşturuyor. "Beşiktaş için bu mazeret olmamalı" diyenler olacaktır. Doğrudur. Ama geçmişte bu meselelere 'profesyonel' olarak kafa yoranların üzerinde doğuracak ve dikkat edecek kadar önemsendiğinin de altını çizelim..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'a ince ayar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN