Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ersun Yanal'dan Galatasaray'a gönderme

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, yabancı oyuncu sınırlaması konusunda "Birileri istiyor diye oyun oynanırken yabancı kuralı değişmez." dedi.

Giriş Tarihi: 30.12.2013 17:47 Güncelleme Tarihi: 30.12.2013 17:55
Sarı - lacivertli kulübün tecrübeli teknik adamı Ersun Yanal, kulüp televizyonuna sezonun ilk yarısını değerlendirdi. Kendisine sorulan sorulara Yanal şu cevapları verdi:

Sezonun ilk yarısında beklentileriniz ne kadar karşılandı? İlk yarı değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Değerlendirmeden önce sezon başından başlayarak hikayeyi anlatmak lazım. Fenerbahçe'nin bulunduğu şu andaki konum hepimizi çok mutlu ediyor. Fenerbahçe'nin bu sezondan itibaren de yaptığı birçok şey var ve ondan öncesi de var. Aslında onları detaylandırmamız gerekiyor. Biz sezon başında yaptığımız tüm röportajlarda hep sahanın içinde kalacağımızı söyledik ve sahayla ilgileneceğimizi, hiçbir zaman hiçbir oyuncumuzun, bizlerin hiçbir şekilde sahanın dışında kalmayacağımızdan söz etmiştik ve bence bunda başarılı olduk. Biz sahayla ilgilendik, saha içiyle ilgilendik, oyuncularla ilgilendik, performansla ilgilendik. Fakat Fenerbahçe'yi ve bizi daha iyi analiz etmek için biraz sahanın dışından bir bakış atmak lazım.

3 Temmuz süreci devam ediyor. Neler söyleyeceksiniz?

Sezon başında oldukça sert geçti. 3 Temmuz olaylarını yorumlamadan geçmek istiyorum. Bu konuda Sayın Başkanımız başta olmak üzere Yönetim Kurulumuzun duruşu var. Fenerbahçe her şeye rağmen inanılmaz büyük bir kongre gerçekleştirdi. Çok saygıdeğer bir kongreydi. Katılım olağanüstüydü, kongrenin sonuçları olağanüstü yansıdı. Ve bu sene çokça dillendirilerek 'biz bir aileyiz' kavramını net bir şekilde herkes hissetti. Tüm branşlar, 9 branşın hepsi, başında bulunan sorumluları da dahil olmak üzere inanılmaz bir katılım var. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü belki dünya üzerinde böyle bir sivil toplum örgütü, böyle bir spor kulübü çok nadir, çok ender bulunur. Bunun başarılı sonuçları hepimize çok ciddi bir şekilde yansıdı. Buradan aldığımız önemli bir enerji var. Bu enerji bize önemli bir katkıda bulunacak katılım sağladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ersun Yanal'dan Galatasaray'a gönderme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN