Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçelileri umutlandıran açıklama

Ömer Temelli’nin Twitter üzerinden takımın gelecek yıl Avrupa Kupaları’nda mücadele edebilme ihtimalinden bahsetmesi taraftarı heyecanlandırdı.

Giriş Tarihi: 3.1.2014 09:31 Güncelleme Tarihi: 3.1.2014 12:09
Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Ömer Temelli'nin Twitter üzerinden takımın gelecek yıl Avrupa Kupaları'nda mücadele edebilme ihtimalinden bahsetmesi taraftarı heyecanlandırdı.

CAS kararına rağmen bu ifadenin kullanılması "gerçekten ihtimal var mı?" sorusunu gündeme getirdi. Kulüp içinde yaptığımız araştırmaların sonucunda CAS'ın gerekçeli kararının halen kulübe ulaşmadığı ortaya çıktı. Kulüp yetkilileri ve avukatlar maksimum 2 ay içinde bu kararın yazılması gerektiğini ifade ederken, aradan yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen bir ses çıkmaması "CAS hakimleri bu gerekçeli kararı uygun bir temele oturtmakta zorlanıyor" şeklinde yorumlandı. Bunun da kulüp içinde bir beklenti oluşturduğu belirtildi. Ancak spor hukukçuları dosyanın uzun ve ağır olduğunu, bu tip bir gecikmenin doğal karşılanması gerektiğini savundu.


YARGITAY ÖNEMLİ


Bu süreçte çıkacak Yargıtay kararının da önemli olduğunun altı çizildi. Usulen eksiklikleri giderilen dosya ile ilgili Yargıtay'ın vereceği karar birçok açıdan çok önemli olacak. Fenerbahçe lehine bir karar çıkması durumunda sarı lacivertliler bu durumu uluslararası platformda kullanacak. Çünkü Fenerbahçe Kulübü, UEFA ve CAS'ta yapılan yargılamaların polis fezlekesi ve mahkeme kararına dayandığı yönünde itirazda bulunmuştu.

Fenerbahçe, CAS'tan gerekçeli kararın gelmesinin ardından 30 gün içinde İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuracak. Burada usülen karar verilecek olsa da, Yargıtay'dan çıkması muhtemel olumlu bir kararın İsviçre Federal Mahkemesi'ne de tesir edebileceği düşüncesinin yoğun olduğu vurgulandı. (Milliyet)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçelileri umutlandıran açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN