Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ronaldinho baba vasiyetiymiş!

Beşiktaş'ın uzun süredir peşinde olduğu Ronaldinho'nun transfer edilmesini en çok isteyen kişinin başkan Fikret Orman'ın kısa bir süre önce vefat eden babası Abdülkadir Orman olduğu belirtildi

Giriş Tarihi: 4.1.2014 13:01
Ronaldinho Beşiktaş'ın gündemine geldiği ilk günler... Başkan Fikret Orman, amansız hastalıkla mücadele eden babasını ziyaret eder. Bu ziyaret sırasında babası konuyu Ronaldinho transferine getirip "Alamadınız şu Ronaldinho'yu, keşke alabilseniz" der. Başkan Orman, zaten bir yıldız almayı istemektedir. Beşiktaş stat başta birçok sorun yaşarken, taraftarı tribünlere toplayabilecek ve takımın havasına hava katacak bir yıldız olmalıdır bu. Yılların tecrübesi, eski yönetici Abdülkadir Orman'ın da bu konuda olumlu düşünce belirtmesi başkan Fikret Orman'ı daha da heyecanlandırır! Sonrası malum... Abdülkadir bey Hakk'ın rahmetine kavuştuğunda Ronaldinho transferi Başkan için bir "baba vasiyeti" anlamına da gelmektedir artık. Sezon başında Beşiktaş yönetimi toplanır ve Ronaldinho transferi tartışılır. Bir-iki muhalif ses çıksa da genel olarak yöneticiler bu transferin yapılması konusunda görüş birliğine varırlar.


UZAK OLDUĞU KADAR YAKIN

Bu transferi bitirme yetkisi de İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi'ye verilir. Çebi, Temmuz döneminde yaptığı tüm girişimlerde "Bu iş olursa Ocak'ta olur" yanıtını alınca olayı erteler. Brezilya Ligi bitip, bizde devre arası olduğu şu günlerde de dört elle işe sarılır. Ronaldinho'nun yıllık 4.5 milyon euro alması konusunda mutabakata varıldığı, sızan bilgiler arasında. Beşiktaş ise büyük maliyeti kulübün sırtına yüklemeden sponsorlar aracılığı ile yüklenmek ister. İşin uzaması bu nedenle ve şu anda olay tam ortada. Ronaldinho Beşiktaş'a ne kadar uzaksa, aynı zamanda o kadar da yakın!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ronaldinho baba vasiyetiymiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN