Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben tüccar değilim

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Hiçbir zaman, suni heyecanlar yaratıp toplumu farklı bir şekilde yönlendirmeye çalışan popülist bir yaklaşım içinde olmadık

Biz Trabzonspor olarak hayal satamayız. Gerçekleri söylemek zorundayız. Asılmamız ya da öldürülmemiz çok umurumda değil

Prensiplerimle ilgili dayatma kabul etmem. Ben tüccar bir antrenör olmadım. Ve her şeyi bildiğim iddiasında da değilim.

Yönetimin iyi niyetinden ve gayretinden şüphemiz yok. Kulübün şartları ortada. Yeni isimler en kısa sürede takıma katılacaktır

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, "Baskıyı kaldıramıyor" eleştirilerine sert yanıt verdi. Bu eleştirileri yapanların ellerinde somut bir veri olmadığını belirten Akçay, "Ben dedim oldu diye bir şey yok. Bunu söyleyenler, bu düşünceyi oturttuğu verileri de söylemeli. İnsan her saniye gelişime açıksa yol alabilir. Bizim değişime ve gelişime açık bir paradigmamız var. Hiçbir zaman suni heyecanla yükseltip, toplumu farklı bir şekilde yönlendirmeye çalışan popülist yaklaşım içinde olmadık" diye konuştu.

FUTBOLCUYU TANIMAK LAZIM
Beli bir kesimin kendisini farklı gösterme eğiliminde olduklarını ileri süren Akçay, 1461'deki agresif futbolu, neden Trabzonspor'a oynatmadığı sorusuna da "Biz Trabzonuz diye saldırgan olamayız. Futbolcuların yapılarını, verileri, mantalitelerini düşünmek gerek" dedi. Akçay şöyle devam etti: "Hayal satmak zor değil. Var olanı farklı gösterebilirsiniz. Ancak biz Trabzonsporlu olarak hayal satamayız. Gerçekleri söylemek zorundayız. Asılmamız ve öldürülmemiz çok umurumda değil."

MANCİNİ'YE SORSANIZA!
Mustafa Akçay, "Trabzon'da çalışma ortamınız rahat mı?" sorusuna ise manidar bir cevap verdi: "Karşınızda Mancini olsa, bu soruyu sorma ihtiyacı duymayacaktınız. Ben tüccar bir antrenör değilim. Prenisplerimle alakalı bana dayatma yapılamaz. Ama proaktif çalışma yapılabilir. Her olayı da benim alanıma giriliyor olarak da göremezsiniz. İstişareyi, sohbeti hezeyan ile karşılaşsanız o zaman korku ve özgüven eksikliği ile algılarsınız. Biz her şeyi mükemmel bildiğimizi iddia etmiyoruz. Her insanın içinde yeni girdiği oluşumla ilgili eksik kaldığı yönler olacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben tüccar değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN